3×3 basketbolisti Pasaules kausu sāk ar mainīgu sniegumu

31/05/2023 19:07
Nokopēts
Nauris Miezis

Latvijas 3×3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Francis Lācis, trešdien Vīnē Pasaules kausa izcīņu sāka ar zaudējumu ar pirmajā mačā, bet turpināja ar uzvaru otrajā spēlē.

Latvijas basketbolisti B apakšgrupas pirmajā mačā ar 17:21 piekāpās ASV. Spēle sākās ar Lasmaņa precīzu tālmetienu, taču turpinājumā iniciatīvu pārņēma amerikāņi, iekrājot trīs punktu pārsvaru (10:7).  Miezis un Čavars, katrs gūstot pa divu punktu metienam, atjaunoja Latvijai +1, tomēr ASV basketbolisti ātri tika pie četru punktu pārsvara (16:12), ko spēja nosargāt līdz pat spēles beigām, sagādājot latviešiem zaudējumu.  Miezis izcēlās ar sešiem punktiem un trīs atlēkušajām bumbām, Čavars tika pie pieciem punktiem un piecām bumbām zem groziem, bet Lasmanis un Lācis pievienoja attiecīgi četrus un divus punktus. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Džimers Fredete.

Tikmēr dienas otrajā cīņā latvieši ar  22:11 pārspēja Slovēniju. Pēc līdzvērtīga spēles sākuma latviešiem turpinājumā izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru, kas līdz mača beigām pieauga līdz pat 11 punktiem, svinot pārliecinošu uzvaru otrajā apakšgrupas spēlē. Latvijas komandas panākumu sekmēja Čavars, kurš izcēlās ar septiņiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, bet pa pieciem punktiem pievienoja Miezis, Lasmanis un Lācis.

Ceturtdien Latvijas izlasei būs brīvdiena, bet piektdien tiks aizvadīti mači ar Austriju (plkst.18.35) un Austrāliju (plkst.20.45.). Grupas uzvarētāji kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnīsies astotdaļfinālā.

Lācis šajā turnīrā aizvieto Edgaru Krūmiņu – šāds lēmums tika pieņemts pēc Ventspilī notikušās treniņnometnes, kurā piedalījās 14 kandidāti. Uz Pasaules kausu līdz devušies arī Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis, lai palīdzētu treniņu procesā.

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Miezis un Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu “Beijing”, savukārt komandu “Rīga” turpina pārstāvēt Krūmiņš un Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā – Eiropas čempionātā Jeruzalemē.  Savu līdz šim labāko rezultātu Latvijas sasniedza 2019.gadā, kad Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas, finālā ar 14:18 piekāpjoties ASV.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām