3×3 basketbolisti starptautiskās sacensībās Vācijā ieņem 5. vietu

22/08/2022 13:14
Latvijas 3x3 U18 basketbolisti

“Būvuzņēmuma Restaurators” šīs vasaras 3×3 basketbola U-18 tūres čempioni aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja piekto vietu Rietumvācijas Basketbola savienības (WBV) organizētajā starptautiskajā turnīrā, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS). “Tīnūžu” komandas sastāvā spēlēja Salvis Garančs, Dāvis Kilēvics, Krišs Liepiņš un Adrians Visockis-Rubenis.

WBV starptautiskais turnīrs notika Ķelnes “Motorworld Koln-Rheinland”, popularizējot Ķelnē gaidāmo Eiropas čempionātu klasiskajā basketbolā. U-18 vīriešu grupas turnīrā Latvijas kvartets bija izlikts ar ceturto numuru, 12 komandu konkurencē nokļūstot D apakšgrupā. Latvieši sāka ar 21:4 graujošo uzvaru pār Vācijas vienību “Hamburg”, bet nākamajā mačā ar 17:20 zaudēja 3×3 basketbola pasaulē labi pazīstamā zīmola “Dusseldorf LFDY” jauniešu komandai.

Turnīra otrajā dienā notiekošā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā – astotdaļfinālā – Latvijas 3×3 basketbolisti ar 22:12 pārspēja Vācijas “Beobasket”, bet cīņā par vietu pusfinālā latvieši ar 14:21 zaudēja Portugāles komandai, noslēgumā ieņemot piekto vietu.

“Būvuzņēmuma Restaurators” U-18 tūre vīriešu komandām notika no 11.jūnija līdz 7.augustam. Kvalifikācijas turnīri notika Saulkrastos un Rīgā, bet finālposms – Ventspilī. Divos no posmiem sacentās arī U-18 grupas sieviešu. Finālturnīrs notika “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas ietvaros Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas 3×3 basketbola laukumos. “Tīnūži” apakšgrupas spēlē ar 10:14 zaudēja “Vilku Bandai” (Armands Gailišs, Dāvids Eduars Alvateris, Mārtiņš Pelcbergs, Rainers Ļisicins), bet finālā revanšējās ar 19:16 un izcīnīja ceļazīmi uz Vāciju.