3×3 basketbolistiem rīt gaidāmi izšķirošie mači

26/07/2021 20:40

Tokijas olimpisko spēļu ceturtajā dienā pēdējā spēlē par otro vietu grupā ar Nīderlandi cīnīsies Latvijas 3×3 basketbola izlase, bet peldēšanā baseinā dosies Daniils Bobrovs. Pēdējo maču grupu turnīrā aizvadīs Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Latvijas komandas karognesēju spēļu atklāšanas ceremonijā Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu ierindā.

3×3 basketbols

Spēle pret Nīderlandi sāksies, kad Latvijā būs plkst.12.25. Spēli tiešraidē translēs kanāls LTV7. Sestdien latvieši ar 21:14 uzvarēja Poliju, bet ar 20:21 atzina Beļģijas pārākumu, svētdien Latvijas basketbolisti ar 18:17 uzvarēja Ķīnu un ar 21:18 pieveica Japānu, bet pirmdien ar 16:22 piekāpās Serbijai un ar 15:19 – Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienībai.

Nīderlandieši ar 15:16 piekāpās Serbijai, ar 18:15 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu, ar 21:20 pieveica Japānu, ar 21:18 – Ķīnu, ar 17:18 zaudēja Beļģijai un ar 22:20 uzvarēja Poliju. Latvijas komanda pasaules rangā ir otrajā vietā, bet Nīderlande – devītajā. Abām komandām par labu nāks tas, ka tās aizvadīs grupas pēdējo spēli un jau zinās, kāds rezultāts tām var dot nepieciešamo vietu turnīra tabulā.

Pēc trim sacensību dienām Latvijas izlase ar trim uzvarām sešās spēlēs grupā ieņem piekto vietu. Serbija uzvarējusi visās sešās spēlēs. Četras uzvaras ir Nīderlandei, trīs – arī Beļģijai un ROC komandai, pa divām – Ķīnai un Polijai, bet viena uzvara ir Japānai.

Ja Latvijai izdosies ierindoties kādā no pirmajām divām vietām, otrdien tai spēļu vairāk nebūs. Ja Latvijas basketbolisti finišēs trešajā līdz sestajā vietā, otrdien gaidāms ceturtdaļfināls. Ceturtdaļfināli notiks plkst.15 un 16.20. Tos tiešraidē translēs LTV7. Savukārt pēdējo divu vietu ieņēmējām sacensības jau būs beigušās.

Peldēšana

Peldētājs Daniils Bobrovs savā vienīgajā distancē Tokijā – 200 metru brasā – startēs plkst.13.42. Viņš cīnīsies otrajā priekšpeldējumā un distanci veiks astotajā celiņā. Bobrova rekords ir divas minūtes un 13,37 sekundes, kas ir arī Latvijas rekords. Sacensībām pieteikti 40 sportisti. Pusfinālā iekļūs 16 ātrākie peldētāji. Otrdien spēlēs tiks sadalīti 20 medaļu komplekti vingrošanā, softbolā, kanoe slalomā, MTB riteņbraukšanā, daiļlēkšanā, jāšanā, paukošanā, džudo, šaušanā, peldēšanā, teikvando, triatlonā un svarcelšanā.

Tokijā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 33 sportisti 14 sporta veidos: 3×3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā. Latvijas delegācijā 24 sportistiem šī būs debija olimpiskajās spēlēs. Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs Tokijas olimpiskajās spēlēs:

Laura Igaune, Gatis Čakšs, Līna Mūze, Ruslans Smolonskis, Arnis Rumbenieks, Madara Palameika, Anete Kociņa, Līga Velvere (visi – vieglatlētika), Tīna Laura Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs (visi – pludmales volejbols), Vineta Pētersone, Helvijs Babris, Toms Skujiņš, Krists Neilands (visi – riteņbraukšana), Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš (visi – 3×3 basketbols), Jevgeņijs Borodavko (džudo), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Roberts Akmens (smaiļošana), Agate Rašmane (šaušana), Kristaps Neretnieks (jātnieku sports), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Kalvis Kalniņš (karatē), Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs (abi – svarcelšana), Ieva Maļuka, Daniils Bobrovs (abi – peldēšana), Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko (abas – teniss).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….