3×3 izlase nervozā cīņā notur pārsvaru un iekļūst Pasaules kausa 1/4 finālā

03/06/2023 16:01
Francis Lācis un Nauris Miezis

Latvijas 3×3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Francis Lācis, sestdien Vīnē sasniedza Pasaules kausa ceturtdaļfinālu. Latvijas izlase, kas izsēta ar 7.numuru, astotdaļfinālā ar rezultātu 19:15 uzvarēja Beļģiju (5.) un ceturtdaļfinālā plkst. 23:05 tiksies ar Nīderlandi (4.).

Spēles rezultātu atklāja beļģu basketbolisti, kam Latvija atbildēja ar deviņiem punktiem pēc kārtas. Neskatoties uz samērā ievērojamo deficītu, Beļģija nepadevās un sāka atspēlēšanos. Nedaudz vairāk kā minūti pirms spēles beigām Latvijas pārsvars, kas vairākkārt sasniedza astoņus punktus, bija sarucis līdz +2.

Latviešu uzbrukums turpināja “buksēt”, taču beļģi nespēja izmantot vairākas lieliskas iespējas izlīdzināt rezultātu. 9,5 sekundes līdz spēles beigām beļģi pieprasīja izaicinājumu pēc strīdīgas situācijas cīņā zem groza. Izaicinājums izrādījās neveiksmīgs, un beļģi, nonākuši “kraujas malā”, pārkāpa noteikumus pret Lasmani, kurš realizēja divus soda metienus un nokārtoja gala rezultātu.

Lasmanis ar 13 punktiem bija mača rezultatīvākais spēlētājs, Miezis tika pie trīs punktiem, Lācis – pie diviem, kā arī sešās atlēkušajām bumbām, kamēr Čavars atzīmējās ar vienu punktu.

Latvija ar trīs uzvarām četros mačos ieņēma otro vietu B apakšgrupā, kur vispirms ar 17:21 zaudēja ASV (2.), bet turpinājumā uzvarēja ar 22:11 Slovēniju (15.), ar 20:18 Austriju (9.) un ar 22:9 Austrāliju (17.). Grupas uzvarētāji kvalificējās ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnās astotdaļfinālā.

Lācis šajā turnīrā aizvieto Edgaru Krūmiņu – šāds lēmums tika pieņemts pēc Ventspilī notikušās treniņnometnes, kurā piedalījās 14 kandidāti. Lai palīdzētu treniņu procesā, uz Pasaules kausu līdzi devušies arī Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis.

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Miezis un Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu “Beijing”, savukārt komandu “Rīga” turpina pārstāvēt Krūmiņš un Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā – Eiropas čempionātā Jeruzalemē. Savu līdz šim labāko rezultātu Latvijas sasniedza 2019.gadā, kad Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas, finālā ar 14:18 piekāpjoties ASV.