3×3 izlases treneris Feldmanis par olimpisko medaļu cerībām: Spiediens noteikti ir

21/07/2021 10:20
Raimonds Feldmanis

Pirmais olimpiskais turnīrs 3×3 basketbola vēsturē paredzēts jau Tokijas olimpisko spēļu ievadā – no 24. līdz 28. jūlijam. Latvijas vārdu Japānā pārstāvēs Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, kuri ir vieni no pretendentiem uz olimpiskajām medaļām. Tikmēr Latvijas 3×3 basketbola izlases treneris Raimonds Feldmanis sarunā ar “Sportazinas.com” nedaudz ieskicējis ikdienu Tokijā, kā arī gatavošanos nozīmīgajām sacensībām.

“Tagad divas reizes dienā trenējamies. Dzīvojamies pa ciematu, sekojam līdzi, ka jau vairāki cilvēki ir inficējušies ar Covid-19, bet te uz vietas to nemanām. Cilvēki staigā mierīgi pa ciematu, protams, ka maskās gan telpās, gan ārā. Esam piesardzīgi un visi dezinficējam rokas, cenšamies visu ļoti ievērot,” par situāciju Tokijā izteicās Feldmanis.

“Nekur ārā iziet nevaram un jādzīvo tikai ciematā. Treniņi notiek ārpus ciemata, tad mēs autobusā iekāpjam, kur to aizplombē, aiztaisot ciet durvis un logus. Mūs aizved līdz treniņu vietai, maksimāli ierobežojot jebkādu saskarsmi ar citiem cilvēkiem,” par pārvietošanās specifiku stāsta treneris.

Tokijā astoņas komandas izspēlēs apļa turnīru, 24., 25. un 26. jūlijā aizvadot pa divām spēlēm, bet 27. jūlijā – vienu. Divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.-6. vieta, 4-5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par trešo vietu un finālspēle. “Turnīra formāts visiem ir vienāds. Pie šī formāta visiem ir ļauts ieskrieties, jo tomēr visiem būs kaut kāds spiediens un stress, jo šī ir olimpiāde. Neredzu īsti plusus vai mīnusus mums, bet grafiks gan ir nežēlīgs, jo tik maz dienās ir jāaizvada daudz spēles. Līdz ar to arī treniņprocesā jāpamēģina dažādi risinājumi, jo cenšamies turēt gan treniņu intensitāti, tajā pašā laikā saglabājot svaigumu, jo enerģija būs vajadzīga,” analizē Feldmanis.

Pirmie 3×3 basketbola valstsvienības mači Tokijā paredzēti jau 24. jūlijā, kad 5:35 pēc Latvijas laika būs jātiekas ar Polijas komandu, bet 12:40 latvieši spēkosies ar Beļģijas vienību. “Mēs līdz šim visu nometnes laiku analizējām savu spēli. Tāpat arī spēlētājiem neapzināti, kad kopā ar B komandu bijām Spānijā, tad B sastāvs mums simulēja beļģu un poļu spēļu situācijas. Mēs tam izgājām cauri, uz to nebija pārāk liels uzsvars, bet mūsu spēlētāji jau zina tās situācijas. Tā kā mēs netīši esam gatavojušies pirmajai spēļu dienai.”

Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola izlase | Foto: Edijs Pālens/LETA

“Mums jau ir sava taktika un instrumenti kā komandai. Bet, tā kā mēs runājām ar Ivo Lakuču, tad ļoti daudz krasu izmaiņu pēkšņi nevajag. Nepieciešams noturēt savu mugurkaulu un, protams, kaut kādas mazās nianses var atrast, kas noteikti nav par sliktu,” atzina treneris, kurš norādīja, ka uz olimpisko turnīru savā spēles stilā nevajag veikt lielas izmaiņas.

Latvijas izlase pēdējos gados ir viena no 3×3 basketbola labākajām komandām. Par to liecina arī FIBA izveidotais Tokijas 3×3 dalībvalstu spēka rangs, kur latvieši ierindoti otrajā vietā, atpaliekot vien no Serbijas. “Spiediens noteikti, ka ir. Tāpēc jau mēs esam sportā, lai cīnītos par labākajām vietām. Mēs jau esam pieraduši pie spiediena. Grāmatās raksta, ka spiediens ir privilēģija, jo tiem, no kuriem neko negaida, nav nekāda spiediena. Mēs nedrīkstam nenovērtēt nevienu pretinieku, jo olimpiskajās spēlēs no visiem gaida rezultātu, kā arī visi grib sevi pierādīt un tiem, kam mazāks spiediens, tad tiem ir vieglāk.”

“Katrā spēlē jāparāda savs labākais sniegums, lai mēs izdarītu to, ko mēs mākam. Man kā trenerim vajag, lai spēlētāji izdara to, ko viņi māk vislabāk un nevajag neko mākslīgi izdomāt, bet vienkārši jānospēlē sava spēle. Galvenais, lai ieliekam enerģiju un atdodam sevi visu. Tad arī rezultātam jābūt līmenī un visi būs apmierināti.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām