3×3: “Rīga Ghetto Basket” Debrecēnā zaudē “Masters” finālā

31/08/2018 22:21

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket” šovakar Ungārijas pilsētā Debrecēnā “Masters” turnīrā ieguva otro vietu. Finālspelē Latvijas basketbolisti ar 10:21 atzina Serbijas “Novi Sad” pārākumu.

Latvijas komanda kāda “Masters” līmeņa posma finālā spēlēja pirmo reizi.

“Riga Ghetto Basket” jau finālspēles ievadā nonāca iedzinējos ar 0:5 un visa mača garumā nespēja atrast spēles pavedienu. Nepalīdzēja arī līdera Naura Mieža iedzīvošanās mikrotraumā.

Novisadas basketbolisti veiksmīgāk apdraudēja grozu no tālas distances, pelnīti uzvarot “Masters” turnīrā.

Zīmīgi, ka abas komandas šogad bija tikušās trīs reizes, visās uzvaru izcīnot latviešiem.

Turnīru “Riga Ghetto Basket” sāka ar uzvaru  20:17 pār Krievijas komandu “Gagarin”, bet otrajā spēlē ar 21:14 pieveica Serbijas “Belgrade”.

Piektdien ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 21:12 pārspēja Serbijas komandu “Vrbas”, bet šodienas pusfināla cīņā pieveikti tika “Limans” basketbolisti.

Šosezon “Riga Ghetto Basket” komanda – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš – jau startējusi “Masters” turnīros Saskatūnā (Kanāda), kur ierindojās 11. vietā un Lozannā, kur izcīnīja 3. vietu.

Rīdzinieki uzvarējuši četros “Challenger” turnīros. No 14. līdz 16. septembrim Bukarestē gaida starts Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) finālturnīrā, bet septembra beigās – “Masters” turnīrā Čengdu.

Debrecenā “Masters” turnīrā debitēja arī Latvijas komanda “ZKalns” (Artūrs Strēlnieks, Rihards Kuksiks, Andris Epners un Kārlis Večens), kas kvalifikācijas turnīrā ar 22:7 sagrāva Pītersboro vienību (Lielbritānija), bet ar 20:21 zaudēja “Gagarin”, neiekļūstot pamatturnīrā.

Šī bija pirmā reize vēsturē, kad vienā Pasaules tūres posmā piedalījušās divas Latvijas komandas.