40 gadus vecais Torntons savā stilā: Mēģinājām vienoties par septiņu gadu līgumu

Džo Torntons, sportazinas.com
Džo Torntons | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komandas Sanhosē “Sharks” veterāns , kurš šonedēļ pagarināja līgumu ar vienību vēl uz vienu sezonu, ar krietnu ironijas devu atbildējis uz žurnālistu jautājumiem.

“Dags Vilsons [“Sharks” ģenerālmenedžeris] man sākotnēji piedāvāja Ērika Karlsona kalibra līgumu,” ironizēja hokejists, par ko nosmēja žurnālisti. “Teicu, Dag, negribu būt mantkārīgs un nevaru pieņemt šādu līgumu. Teicu, ka būs labi ar vienas sezonas līgumu. Runājām gan par septiņu, gan sešu, gan piecu gadu opcijām, bet teicu – nē, būs labi ar vienas sezonas kontraktu. Kādu laiku centāmies vienoties, bet šobrīd esmu laimīgs.”

Torntons aizvadīs savu 22. sezonu NHL. Viņš “Sharks” vienību pārstāv kopš 2005./06. gada sezonas, bet iepriekš karjeras ievadā viņš spēlēja Bostonas “Bruins” komandā. Lielāko daļu karjeras viņš bijis vai nu NHL komandu kapteinis vai asistents.

“Es nevaru izteikt vārdos, cik daudz Torntons ir devis “Sharks” organizācijai,” iepriekš atklāja kluba ģenerālmenedžeris Vilsons. “Džo ir izcils spēlētājs, kurš ar katru dienu arvien vairāk tuvojas Hokeja Slavas zālei. Viņam ir reta prasme padarīt sev apkārt esošos spēlētājus labākus, tādēļ esam priecīgi, ka viņš turpinās spēlēt mūsu komandā.”

Torntons jau iepriekš atklāja, ka hokeju noteikti spēlēs vēl arī nākamsezon, kā arī runāja par karjeras turpmāko attīstību. “Domāju, ka es varētu vēl uzspēlēt piecus līdz desmit gadus, bet tad jau redzēsim,” nosmēja hokejists.

Torntons NHL tika draftēts 1997. gadā ar pirmo numuru un līdz šim planētas spēcīgākajā līgā aizvadījis 21 sezonu. Pēc aizvadītās sezonas gan viņa līgums ar “Sharks” noslēdzās, kas gan šobrīd ticis pagarināts.

Rezultatīvāko karjeras sezonu Torntons aizvadīja 2007. gadā, kad viņš regulārajā čempionātā sakrāja 114 (22+92) punktus 82 cīņās, bet aizvadītajā sezonā viņa kontā 51 (16+35) punkti 73 mačos, kā arī 19 “play-off” cīņās viņš izcēlās ar 10 (4+6) punktiem.

Torntons ir pašlaik rezultatīvākais NHL spēlētājs no tiem, kuri vēl profesionāli nodarbojas ar sportu. Viņš 1566 regulārās sezonas spēlēs ticis pie 1478 (413+1065) punktiem, bet 179 izslēgšanas spēlēs viņa kontā 133 (31+102) punkti.

“Sharks” aizvadītajā sezonā aizkļuva līdz NHL Rietumu konferences finālam, taču tajā ar 2-4 piekāpās nākamajai čempionei Sentluisas “Blues”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par