43 gadus vecais Dacjuks lēmumu par savu karjeru paziņos līdz gada beigām

12/09/2021 18:08

Pieredzējušais krievu hokejists Pāvels Dacjuks lēmumu par savu karjeru paziņos līdz 2021. gada beigām, atklājis viņa aģents Dens Milšteins.

Iepriekš vēstīts, ka pēc 2020./2021. gada sezonas noslēdzās Dacjuka līgums ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas “Avtomobilist”. 43 gadus vecais hokejists pieņēma lēmumu sezonai gatavoties individuāli, lai saprastu sava ķermeņa spējas. Sākotnēji tika plānots, ka viņš tiks skaidrībā par karjeras iespējamo turpināšanu līdz sezonas sākumam, tomēr tagad šis termiņš ir līdz maiņas darījumu termiņa beigām līgā.

“Būs pareizi, ja viņš pats paziņos par saviem plāniem, kad būs gatavs. Pašlaik viņš trenējas un turpina gatavoties pēc individuālās programmas. Līdz KHL dedlainam viņš pieņems lēmumu un paziņos par saviem plāniem. Viens no viņa citātiem – līgums ir nevis jāparaksta, bet jāatstrādā. Pāvels vēlas īsti palīdzēt komandai, motivēt mazos bērnus, lai viņi kļūtu par hokejistiem, profesionāļiem un vienkārši labiem cilvēkiem. Kad Dacjuks pieņems lēmumu, viņš pats par to paziņos,” teica Milšteins.

Šosezon maiņas darījumi KHL ir atļauti līdz 27. decembra plkst. 23:59.

Aizvadītajā sezonā veterāns pārstāvēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, 51 pamatturnīra spēlē atzīmējoties ar 12 vārtiem un 23 piespēlēm. Piecās “play-off” cīņās viņam vēl trīs (1+2) punkti.

No 2001. līdz 2016. gadam Dacjuks pārstāvēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienību Detroitas “Red Wings”, ar kuru viņš 2008. gadā izcīnīja Stenlija kausu. No 2016. līdz 2019. gadam uzbrucējs spēlēja Sanktpēterburgas SKA, ar kuru viņš vienu reizi izcīnīja Gagarina kausu. Savukārt 2019. gadā Dacjuks atgriezās Jekaterinburgā, kurā viņš uzsāka savu karjeru.

Ar Krievijas izlasi uzbrucējs pa vienai reizei kļuvis par pasaules un olimpisko čempionu, tādējādi iekļūstot “Triple gold” klubā. Tāpat viņa balvu plauktā ir četras Ledijas Bingas trofejas NHL lielākajam džentelmenim, kā arī trīs Frenka Selke trofejas uzbrucējam ar labāko sniegumu aizsardzībā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…