“76ers” Herisa debijā aptur Jokiču un “Nuggets”; Adetokunbo apsveicinās ar Porziņģi (VIDEO)

09/02/2019 08:42

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt ar uzvaru Filadelfijas “76ers” sastāvā debitēja no Losandželosas “Clippers” iemainītais uzbrucējs Tobiass Heriss, palīdzot savam jaunajam klubam mājās ar rezultātu 117:110 pārspēt Rietumu konferences vicelīderi Denveras “Nuggets”. Tikmēr līgas vadošās komandas Milvoki “Bucks” pārspēku šonakt bija spiesta atzīt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” (107:122).

Heriss “76ers” kreklā debitēja ar 32 minūtēs gūtiem 14 punktiem un izcīnītām astoņām atlēkušajām bumbām, kamēr galvenais mājinieku uzvaras kaldinātājs ar 34 punktiem (3p. 6/7) bija Dž.Dž. Rediks. 22 punktus pievienoja arī Džimijs Batlers, savukārt “Nuggets” rindās jau 11. reizi šosezon ar “triple-double” statistikas rādītājiem atzīmējās serbu centrs Nikola Jokičs – 27 punkti, desmit bumbas un desmit piespēles. 23 punkti arī kanādiešu saspēles vadītāja Džamala Mareja rēķinā.

Grozam uzbrūkot ar lielisku precizitāti (metieni no spēles 13/19), 29 punktus un 17 atlēkušās bumbas šonakt sakrāja Jannis Adetokunbo, kaldinot Milvoki “Bucks” uzvaru izbraukumā pār “Mavericks”. Luka Dončičs Dalasas kluba labā guva 20 punktus, tikmēr kopā ar Porziņģi no “Knicks” iegūtie aizsargi Trejs Bērks un Tims Hārdavejs juniors guva attiecīgi 18 un 12 punktus. Pieminēšanas vērts fakts šajā mačā – “Bucks” soda laukumā guva iespaidīgos 80 punktus, kamēr “Mavs” atbildēja vien ar 26.

Pirmo maču kopš maiņas pieprasījuma pirms nepilnām divām nedēļām aizvadīja Entonijs Deiviss, kurš nospēlētajās 25 minūtēs guva 32 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem, kaldinot Ņūorleānas “Pelicans” uzvaru mājās pār Minesotas “Timberwolves” – 122:117. Ar 27 punktiem un deviņām piespēlēm atzīmējās arī Drū Holidejs, bet pretējā nometnē rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Kārls-Entonijs Taunss.

Pagalam nesekmīgi turpina startēt Ņujorkas “Knicks”, kas šonakt piedzīvoja jau 15. zaudējumu pēc kārtas, viesos ar 103:120 piekāpjoties Detroitas “Pistons”. Ņujorkieši trešajā ceturtdaļā spēja atspēlēties no 21 punkta deficīta, tomēr mača turpinājumā iniciatīvu pārliecinoši atkal pārņēma “Pistons” spēlētāji. “Knicks” tādējādi cieta jau 28 zaudējumu pēdējos 30 spēlēs, un no neveiksmes neglāba arī jaunieguvuma Denisa Smita juniora 31 punkts.

“Pistons” sastāvā 29 punkti un 20 atlēkušās bumbas Andrē Dramonda kontā, savukārt Bleiks Grifins, pēdējā ceturtdaļā laukumā neizejot, guva 26 punktus.

Pateicoties sekmīgāk aizvadītam izšķirošajam periodam (35:22), grūtu uzvaru izbraukumā pār Fīniksas “Suns” šonakt guva čempione Goldensteitas “Warriors”, kas vēl pirmajā puslaikā atradās iedzinējos ar 17 punktu deficītu. “Kareivju” labā desmit no saviem 20 punktiem tieši pēdējā ceturtdaļā guva Stefens Karijs, bet rezultatīvākais viesiem ar 25 punktiem bija Klejs Tompsons. “Suns” labā 25 punkti un 12 bumbas zem groziem Kelijam Ubrem.

NBA pamatturnīrs, 9. februāris

Detroitas “Pistons” – Ņujorkas “Knicks” 120:103 (41:22, 22:32, 26:30, 31:19);

Filadelfijas “76ers” – Denveras “Nuggets” 117:110 (33:23, 23:33, 27:26, 34:28);

Vašingtonas “Wizards” – Klīvlendas “Cavaliers” 119:106 (41:27, 25:25, 26:34, 27:20);

Bruklinas “Nets” – Čikāgas “Bulls” 106:125 (27:32, 21:23, 32:38, 26:32);

Dalasas “Mavericks” – Milvoki “Bucks” 107:122 (29:29, 22:35, 35:30, 21:28);

Fīniksas “Suns” – Goldensteitas “Warriors” 107:117 (31:26, 22:34, 32:22, 22:35);

Ņūorleānas “Pelicans” – Minesotas “Timberwolves” 122:117 (22:35, 40:27, 28:26, 32:29);

Sakramento “Kings” – Maiami “Heat” 102:96 (17:28, 33:31, 25:24, 27:13)