“76ers” un “Trail Blazers” izdzīvo un panāk izšķirošo spēli par iekļūšanu konferences finālā (VIDEO)

10/05/2019 08:06
Bens Simonss, Filafelfijas

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) turpinās izslēgšanas spēļu turnīrs.

“76ers” savā laikumā ar 112:101 uzveica Toronto “Raptors”, tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Spēles sākumā komandas apmainījas ar gūtajiem groziem, līdz mājinieki veca mazu izrāvienu, panākot +8 ceturtdaļas izskaņā. Tas turpinājās arī otrās ceturtdaļas sākumā, kad “76ers” bija ieguvuši jau 19 punktu pārsvaru.

Turpinājumā mājinieki droši turējās vadībā, lielākajam pārsvaram sasniedzot 22 punktu atzīmi un tikai vien spēles beigu daļā “Raptors” izdevās samazināt rezultāta starpību, taču reāli iesaistīties cīņā par uzvaru šajā mačā tai neizdevās.

“76ers” rindās daudzpusīgs sniegums Džimijam Batleram, kurš izcēlās ar 25 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Arī Benam Simonam produktīvs sniegums – 21 punkts, astoņas bumbas zem groziem un sešas piespēles partneriem, bet ar “double-double” izcēlās Džoels Embīds, kuram 17 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Savukārt 29 punkti un 12 atlēkušās bumbas “Raptors” uzbrucējam Kavai Lenardam, bet otrs rezultatīvākais spēlētājs komandā bija Paskāls Siakams, kam 21 gūts punkts.

Sērijas izšķirošais mačs notiks Toronto,  bet tā uzvarētāji konferences finālā tiksies ar pamatturnīra uzvarētāju Milvoki “Bucks”.

Tikmēr arī Portlendas “Trail Blazers” panākuši izšķirošo maču (sērijā 3-3) par iekļūšanu Rietumu konferences finālā, kas savā laukumā ar 119:108 pārspēja Denveras “Nuggets”.

Maču labāk iesāka viesi, kuri pēc pirmajām 12 minūtēm atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas vidū mājinieki deficītu apspēlēja un izvirzījās vadībā.

Turpinājumā laukumā norisinājās sīva cīņa, nelielā vadībā esot Portlendai, kas trešo ceturtdaļu noslēdz ar +7, bet turpinājumā vairs vadību neatdeva, uzvarot arī visā mačā.

Uzvarētājiem kārtējo lielisko nakti aizvadīja aizsargu duets Damians Lilards un Sīdžejs Makolums, gūstot attiecīgi 32 un 30 punktus, bet 25 pievienoja Rodnijs Hūds.

“Nuggets” rindās tuvu “triple-double” bija Nikola Jokičs, kam 29 punkti, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles, bet Džamālam Murejam 24 punkti un 10 bumbas zem groziem.