”76ers” sezonas pamatīgākā uzvara, Valančūnam 20 punkti ceturtdaļā (VIDEO)

06/01/2018 09:05
Jons Valančūns, sportaziņas

Aizvadītajā naktī Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA) uzvaras izcīnīja Austrumu konferences līderes Bostonas ”Celtics” un Toronto ”Raptors”. Negaidīti pamatīgu zaudējumu Filadelfijā cieta Detroitas ”Pistons”, kas jau puslaika pārtraukumā devās ar 32(!) punktu deficītu.

Bostonas ”Celtics” savā laukumā pieveica Minesotas ”Timberwolves” (91:84). Uzvarētāju rindās savu rezultatīvāko spēli kopš novembra beigām aizvadīja Markuss Smārts, kurš atzīmējās ar 18 punktiem. Tuvu “triple-double” bija “ķeltu” līderis Kairijs Ērvings. Viņa kontā 16 gūti punkti, deviņas izcīnītas bumbas zem groziem un astoņas rezultatīvas piespēles.

”Timberwolves” spilgtākajam spēlētājam Karlam Entonijam Taunsam 25 punkti un 23 atlēkušās bumbas, kas ir viņa karjeras rekords.

Citā spēlē graujošu uzvaru izcīnīja Filadelfijas ”76ers” komanda, kas neatstāja cerības Detroitas ”Pistons” (114:78) basketbolistiem. Šis ir kluba pamatīgākais panākums šosezon, bet pirmajā puslaikā esošā starpība (62:32) bija “76ers” lielākā kopš 2012. gada. Džoels Embīds bija rezultatīvākais ar 23 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet 19 punktus un deviņas rezultatīvās piespēles pievienoja viens no sezonas veiksmīgākajiem rūkijiem Bens Simonss.

Ceturto uzvaru pēc kārtas svinēja Toronto ”Raptors”, kas ar 19 punktu pārsvaru izbraukumā sakāva Milvolki ”Bucks” (129:110). Trešajā ceturtdaļā kanādiešu sastāvā īpaši iespaidīgi spēlēja lietuviešu centrs Jons Valančūns, kurš tās laikā iemeta visus savus 20 punktus.

Aizraujošu uzbrukuma basketbolu varēja vērot Dalasā, kur Čikāgas ”Bulls” ar rezultātu 127:124 pieveica ”Mavericks”. Intriga bija līdz pat pēdējām sekundēm, kad Deniss Smits ar tālmetienu panāca tikai viena punkta starpību, kas gan nepalīdzēja ”Mavs” izglābties. Karjeras rezultatīvāko spēli aizvadīja ”Bulls” aizsargs Kriss Danns, kuram 32 punkti, kā arī deviņas rezultatīvās piespēles.

Lielisku pēdējo ceturtdaļu savā laukumā aizvadīja Memfisas ”Grizzlies”, kas 15 punktu starpību samazināja gandrīz līdz minimumam pret Vašingtonas ”Wizards” (100:102). Viesiem uguņoja abi līderi – Džons Vols guva 25 punktus un atdeva deviņas rezultatīvās piespēles, bet Bredlijs Bīls atzīmēja 34+5+5, neizdarot nevienu kļūdu.

Ar gūtiem 11 punktiem pēc septiņām izlaistām spēlēm Losandželosas ”Lakers” ierindā pret Šārlotes ”Hornets” atgriezās Lonzo Bols, bet komandu tas neiedvesmoja uzvarai, tai zaudējot devīto maču pēc kārtas.

Rezultāti:

Bostonas ”Celtics” – Minesotas ”Timberwolves” 91:84 (19:19, 22:19, 25:24, 25:22)
Filadelfijas ”76ers” – Detroitas ”Pistons” 114:78 (32:15, 30:17, 35:29, 17:17)
Maiami ”Heat” – Ņujorkas ”Knicks” 107:1103 (26:25, 25:20, 24:26, 22:26, 10:6)
Milvoki ”Bucks” – Toronto ”Raptors” 110:129 (24:33, 35:28, 19:43, 32:25)
Dalasas ”Mavericks” – Čikāgas ”Bulls” 124:127 (28:34, 25:23, 35:23, 36:47)
Sanantonio ”Spurs” – FĪniksas ”Suns” 103:89 (26:26, 23:16, 31:3, 23:17)
Denveras ”Nuggets” – Jūtas ”Jazz” 99:91 (23:26, 23:23, 38:16, 15:26)
Memfisas ”Grizzlies” – Vašingtonas ”Wizards” 100:102 (24:33, 26:25, 22:29 28:15)
Portlendas ”Trail Blazers” – Atlants ”Hawks” 110:89 (30:22, 22:24, 30:22, 28:21)
Losandželosas ”Lakers” – Šārlotes ”Hornets” 94:108 (24:28, 24:35, 28:30, 18:15)