97 inficētie hokejisti nav arguments – KHL nolemj nepārtraukt čempionātu

11/01/2022 17:32
Nokopēts
Brendons Jips

Kontinentālā hokeja līga (KHL) klubu vadītāju ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu turpināt 2021./2022. gada čempionāta ierastā režīmā, ziņo līgas preses dienests.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās nedēļās līgā konstatēts straujš Covid-19 inficēto hokejistu skaita palielinājums. Janvārī tika pārceltas 14 spēles, kuru norises datumi vēl nav zināmi. Ņemot vērā situācijas nopietnību, šodien notika ārkārtas sēde, kurā apsprieda iespējamo čempionāta apturēšanu, kā tas decembra beigās tika izdarīts Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Tomēr KHL vadītāji uz šādu soli neizšķirās un komandas iespēju robežās turpinās aizvadīt spēles.

Šodienas dati liecina, ka līgā atklāti 126 saslimšanas gadījumi, no tiem 97 ir tieši hokejistiem. Liels inficēto skaits ir piecās komandās – Jekaterinburgas “Avtomobilist”, Ufas “Salavat Yulaev”, Maskavas CSKA, Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Rīgas “Dinamo”. Latvijas komandā inficējušies 14 spēlētāji, viens treneris un divi apkalpojošā personāla pārstāvji.

Tika izstrādāti vairāki varianti – samazināt maču skaitu pamatturnīrā vai, piemēram, aizvadīt “play-in” turnīru komandām, tomēr no tiem atteicās, nolemjot, ka pamatturnīrs tiks izspēlēts pilnā apjomā. Klubiem tika piedāvāts mainīt “play-off” shēmu, tādējādi atbrīvojot papildus dienas pārcelto maču aizvadīšanai, tāpat, ar klubu abpusējo piekrišanu, mačus būs iespējams spēlēt olimpiskās pauzes laikā.

Gala lēmums par čempionāta atlikušo daļu, kā arī jaunais kalendārs tiks publicēti pēc 23. janvāra, kad sāksies olimpiskā pauze.

KHL
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām