Riteņbraucējam Savickim 18.vieta “Tour of China I” velobrauciena trešajā posmā

05/10/2015 17:22
Nokopēts

(Pievienota 6.rindkopa.)

Huanši (Ķīna), 5.okt., LETA. Latviešu riteņbraucējs Mārtiņš Savickis pirmdien izcīnīja 18.vietu Ķīnas daudzdienu velobrauciena “Tour of China I” (UCI kat.2.1.) trešajā posmā, bet uz goda pjedestāla kāpa Latvijas vienību “Rietumu-Delfin” pārstāvošais lietuviešu sprinteris Toms Vaitkus.

Reklāma
Saturs turpinās

Sportistiem bija jāveic 130 kilometrus gara distance Huanši pilsētas apkārtnē, un vienā grupā finišēja gandrīz visi sportisti. Finiša spurtā labākais bija Johims Arīsens no Nīderlandes izlases, kuram sekoja Vaitkus.

No Latvijas riteņbraucējiem augstākas vietas šoreiz ieņēma “Alpha Baltic – Maratoni.lv” komandas riteņbraucēji – Savickis finišēja 18.vietā, divas pozīcijas zemāk bija Kristofers Rācenājs, Kaspars Serģis palika 32.vietā, Vitālijs Korņilovs ierindojās 57.pozīcijā, bet Māris Bogdanovičs un Viesturs Lukševics tika klasificēti attiecīgi 61. un 78.vietā.

Savukārt no “Rietumu-Delfin” vienības latviešu sportistiem Emīls Liepiņš distanci noslēdza 93.vietā, uzreiz aiz viņa finišēja Armands Bēcis, bet Andris Vosekalns palika 108.pozīcijā no 126 finišējušajiem riteņbraucējiem.

Tikmēr “Rietumu-Delfin” rumāņu braucējs Larss Prija bija 65.vietā.

Kā vēsta “Rietumu-Delfin”, visi šīs komandas sportisti, izņemot Vaitku, neilgi pirms finiša iekļuvuši masu kritienā. Tomēr, tā kā līdz finišam bija atlicis mazāk par trim kilometriem, šiem sportistiem piešķirts tāds pats laiks kā uzvarētājam.

Kopvērtējumā pēc trim posmiem līderpozīciju saglabājis otrajā posmā uzvarējušais “Avanti” vienības austrāliešu sportists Nīls van der Plēgs. Vaitkus pacēlies uz 12.vietu, līderim zaudējot 17 sekundes, bet pirmajā posmā triumfējušais Bēcis nokritis uz 15.vietu, atpaliekot par 18 sekundēm.

Serģis ir 36.vietā (+0:24), bet piecas pozīcijas zemāk ir Vosekalns (+0:25). Bogdanovičs atrodams 42.vietā, bet Liepiņš un Lukševics ir attiecīgi 69. un 70.pozīcijā, zaudējot 30 sekundes.

Tikmēr Savickis, Korņilovs un Rācenājs atrodami pirmā simtnieka beigās, kamēr Prija ir 108.vietā.

“Tour of China I” norisināsies līdz piektdienai, bet 11.oktobrī sāksies “Tour of China II” velobrauciens, kas noslēgsies 18.oktobrī.

Sportistiem “Tour of China I&II” laikā sacīkšu režīmā būs jāpievar 1401 kilometrs, jāstartē 12 pilsētās, jāveic viens pārlidojums un četras dienas jāpavada pārbraucienos autobusā.

Šogad “Tour of China I & II” startē 132 sportisti no 22 komandām, kas pārstāv 16 valstis no četriem kontinentiem. Sacensības tiek translētas tiešraidē Ķīnas centrālajā televīzijas kanālā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām