“Knicks” jaunais treneris: Porziņģis ir NBA nākotne

Devids Fizdeils Sportazinas.com
Foto: Memfisas "Grizzlies"

Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņģim ir visas nepieciešamās prasmes, lai kļūtu par superzvaigzni, preses konferencē paziņoja Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Ņujorkas “Knicks” galvenais treneris Deivids Fizdeils.

Kā vēstīts, pirmdien “Knicks” oficiāli paziņoja par Fizdeila stāšanos komandas galvenā trenera amatā. Lai arī līguma detaļas netiek izpaustas, neoficiāla informācija liecina, ka vienošanās panākta uz četrām sezonām.

“Porziņģis ir NBA nākotne. Tas viņu raksturotu visprecīzāk,” savā pirmajā preses konferencē stāstīja “Knicks” jaunais treneris. “Viņš ir apveltīts ar nepieciešamajām prasmēm, lai kļūtu par superzvaigzni.” Fizdeils gan pauda, ka nav iepazinies ar Porziņģi personiski, tomēr plāno doties uz Latviju, lai uzsāktu ar viņu saziņu.

Fizdeils arī noteica, ka šobrīd nevēlas konkretizēt, kādā pozīcijā spēlēs Porziņģis. “Neesam vēl strādājuši kopā, tāpēc nevaru pateikt, vai viņš spēlēs kā centrs vai spēka uzbrucējs,” teica Fizdeils, kurš gan nenoliedza, ka varētu latvieti izmantot abās pozīcijās.

Pašlaik 43 gadus vecais treneris izteicās, ka ir apmierināts ar komandas saspēles vadītāju Treja Bērka, Franka Nilikinā un Emanuela Mudieja talantiem, kā arī neizslēdz iespēju, ka varētu vēl dot iespēju atgriezties Francijas spēlētājam Žoakimam Noā, kurš nav bijis kopā ar komandu kopš februāra konfliktiem ar kādreizējo treneri Džefu Hornačeku.

Savukārt Ņujorkas kluba ģenerālmenedžeris Skots Perijs izteicās, ka kādu dienu “Knicks” būs viena no spēcīgākajām komandām līgā, kam Fizdeils piekrita.

“Iegūt iespēju trenēt tādu klubu un būt daļai no tik lielas organizācijas tās pārbūves procesā, lai izveidotu uzvarošu komandu – to es nevarēju laist garām. Jutos, ka nevēlos kādreiz, atskatoties uz savu dzīvi, pieķert sevi pie domas, kāpēc es palaidu garām šādu iespēju,” sacīja Fizdeils.

Fizdeils novembrī tika atlaists no Memfisas “Grizzlies” galvenā trenera amata. Memfisas klubs šo sezonu aizvadīja ļoti neveiksmīgi, turklāt speciālistam bija nesaskaņas ar Memfisas komandas zvaigzni Marku Gasolu.

ASV treneris astoņas sezonas bija Maiami “Heat” galveno treneru palīgs, līdz 2016.gada 29.maijā sāka vadīt “Grizzlies” vienību, kurā 101 spēlē tika pie 50 uzvarām. Pagājušajā sezonā “Grizzlies” septīto reizi pēc kārtas iekļuva izslēgšanas sacensībās, tomēr šogad tām nekvalificējās, jo tā bija otra vājākā komanda līgā.

“Knicks” šosezon ar 28 uzvarām 82 spēlēs Austrumu konferencē ieņēma 11.vietu, jau piekto gadu pēc kārtas neiekļūstot izslēgšanas turnīrā, bet uzreiz pēc sezonas pēdējā mača no komandas galvenā trenera amata tika atlaists Džefs Hornačeks, kura vietā stājies Fizdeils. Tikmēr komandas lielākajai zvaigznei Porziņģim februārī vienā no mačiem plīsa ceļgala krusteniskās saites, tāpēc laukumā viņš varētu atgriezties tikai gada beigās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par