NHL drafta pirmais numurs Niko Hišers palīdz atjaunot “velnu” spēku

Foto: FanRag Sports

Šveiciešu centra uzbrucējs Niko Hišers izmanto to, ka tiek uzskatīts par spēlētāju, kas var sniegt lielu ieguldījumu Ņūdžersijas “Devils” sniegumā. Nav viegli 18 gadu vecumā kļūt par 2017. gada NHL drafta pirmo numuru un vest komandu pretī sasniegumiem, bet jaunajam uzbrucējam tas ir pa spēkam.

Savās 29 NHL karjeras spēlēs Hišers ir pierādījis, kāpēc Ņūdžersijas kluba vadība ar pirmo drafta numuru izvēlējās talantīgo eiropieti. Pirms aizvadītā gada drafta, pirmā numura pozīcijai tika atzīmēti divi hokejisti – Patriks Nolans, kuru pagājušajā sezonā vajāja traumas un vienu sezonu Ziemeļamerikas junioru līgā (QMJHL) aizvadījušais Niko Hišers.

Tagad atskatoties uz paveikto, velni izdarīja pareizu izvēli. Ar otro numuru izvēlētais Filadelfijas “Flyers” spēka uzbrucējs Nolans Patriks 20 spēlēs sakrājis vien sešus (2+4) punktus. Savukārt tehniskais šveiciešu uzbrucējs guvis piecus vārtus un atdevis 15 rezultatīvas piespēles, kā arī veiksmīgi iejuties komandas pirmajā virknējumā. Viņš arī dala sestā rezultatīvākā jaunā spēlētāja pozīciju līgā, toties “Devils” rindās Hišers ir otrs rezultatīvākais aiz maiņas biedra Teilora Hola.

“Katru dienu līgā tu iemācies ko jaunu,” Nacionālās hokeja līgas oficiālajā mājaslapā citēts Hišers. “Vērtīgi ir tas, ka tev apkārt ir puiši, kuri gājuši tam pašam cauri, kam es tagad. Tāpat ir puiši, kuri līgā pavadījuši ilgu laiku un zina, ko tev vajag darīt attiecīgā situācijā.”

Teilors Hols, kurš spēlē vienā uzbrucēju trijniekā ar jauno centru, var apliecināt šveicieša briedumu līgas kontekstā. 2010. gada NHL drafta pirmais numurs Hols 2016. gada vasarā tika aizmainīts uz “Devils” komandu, pametot pārbūves procesā iestagnējušo Edmontonas “Oilers” vienību.

“Hišers ir ļoti nobriedis un ar centra uzbrucēja pienākumiem tiek galā veiksmīgi, iespējams, viņš pats vai treneri nemaz negaidīja tādu izaugsmi,” sacīja Hols.

Hišers ne tikai veido vārtu guvumus laukumā, bet iepriecina arī meitenes, šoreiz ar sviestmaizēm.
Foto: Twitter – @sportingfeeder

Jaunajam uzbrucējam Hišeram, darbojoties pirmajā uzbrucēju trijniekā ar meistarību apveltīto Holu, ir laba iespēja mācīties un veidot vairākas vārtu gūšanas iespējas. Hokejistu tandēms ir veiksmīgi iegūlies komandas izaugsmes šūpulī, ar 36 gūtiem punktiem 29 spēlēs “Devils” vienība ieņem desmito vietu līgas tabulā.

“Es cenšos uzlabot savu sniegumu katru dienu un pagaidām tas ir izdevies,” Hišers sacīja interneta medijam nj.com. “Es pielāgojos līgas spēlei arvien vairāk, bet tāpat domāju, ka visa sezona būs jauna priekš manis. Katra pilsēta, katra halle. Tāda būs visa sezona, jāpierod pie jaunām lietām. Esmu priecīgs un pozitīvi noskaņots par šo iespēju.”

Jauniem spēlētājiem ienākot līgā, svarīgi, lai komandas sastāvā būtu pieredzējuši hokejisti, kuri var sniegt izskaidrojumu par spēles niansēm un iepazīstināt ar līgas virtuvē notiekošajiem procesiem. Hišera maiņas biedrs Hols sacīja, ka spēles laikā cenšas nesniegt pārāk daudz gudrības jaunajam hokejistam. Kreisās malas uzbrucējs labāk ļauj jaunā hokejista meistarībai pašai pierādīt sevi, nekā vadīt viņu noteiktos virzienos, tādējādi Hišeram dabiski veidojas ķīmija ar līgas spēli un maiņas biedriem.

“Ir viegli spēlēt ar Holu. Viennozīmīgi, viņš ir labs spēlētājs, man tikai jāpiegādā Holam ripas, pārējo viņš izdarīs,” sacīja Hišers. “Viņš ir hokejists ar kuru ir patīkami un viegli spēlēt, pagaidām mūsu ķīmija ir izveidojusies pozitīvi.”

Ņūdžersijas “Devils” ģenerālmenedžeris [GM] Rejs Širo sacīja, lai hokejists veiksmīgi progresētu ir svarīgi pamatā būt labam stāstam. Hišers pašlaik raksta savu unikālo nodaļu.

“Mēs Niko neizvēlējāmies pēc nepieciešamības,” interneta medijā nhl.com citēts “Devils” GM Širo. “Izvēles iespējas bija daudz: Hišers, centra uzbrucējs Nolans Patriks [ar otro kārtas nr. draftēja “Flyers”] un pāris aizsargi, kuri ir progresējoši hokejisti. Ja es būtu daļa no cita kluba organizācijas, varbūt es domātu citādi, bet Niko es redzēju centra spēlētāju, kāds mums sistēmā nebija. Mums bija labi jaunie spēlētāji, taču mums nebija neviena, kas līdzinātos viņa spēlētprasmei, redzējumam un izdomai. Un viņš vairāk uztraucas par aizsardzību, nekā uzbrukumu. Tas viss sasummējās kopā. Izvēloties pirmo numuru, parasti tas ir vairāk par vienkāršu nepieciešamību. Mūs uzrunāja viņa spēles stils un attieksme.”

Pirmās maiņas tandēms Hols – Hišers ir radījis daudz smaidu “Devils” līdzjutējos šajā sezonā. Teilors Hols ir komandas līderis ar 29 (9+20) gūtiem punktiem tikpat spēlēs. Devīto vārtu guvumu sezonā Teiloram noorganizēja Hišers, kurš ieslidojot pretinieku zonā nogaidīja īsto brīdi, lai ar acu skatienu uz citu pusi un viltīgu piespēli ļautu Holam pievienot cepumu groziņā.

Piespēles video

“Viņš katru nakti spēlē pret līgas top uzbrucēju trijniekiem un aizsardzības pāriem, tiekot galā ar saviem darba pienākumiem,” sacīja Hols. “Tas ir saprotami, ka jaunajiem spēlētājiem nav viegli to izdarīt. Arī Džespers Brets [maiņas biedrs] ir paveicis to pašu. Patīkami spēlēt ar Hišeru, redzot viņa augošo atraisītību un pārliecinātību.”

Hišers ir sevi apliecinājis ar labo spēli, neskatoties uz spiedienu, kuru saņem komandas top sešu uzbrucēju pārstāvis. Spiediens ir pietiekoši liels, jo Stenlija kausa izcīņai “Devils” nav kvalificējušies kopš 2012. gada, kad finālā piekāpās Losandželosas “Kings” komandai. Viņš saprot spēles jēdzienus un mācās no kļūdām, tāpēc iemels optimismam ir pamatots.

“Vienmēr būs spēles, kurās neveicas vai lietas nerit vēlamo ritējumu,” bilda Hišers. “Bet es aizmirstu par to un pārliecinos, ka nākamo spēli nospēlēšu labāk.”

P.S. Aizvadītās nedēļas izskaņā Hišers saņēma Šveices sporta gada balvu nominācijā “Jaunatnācējs”.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar