Daugaviņš ar rezultatīvu piespēli kaldina ”Spartak” panākumu pār ”Slovan”

25/09/2018 21:50

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šovakar trešo panākumu pēc kārtas svinēja latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas ”Spartak”. Tikmēr vēl vienu zaudējumu piedzīvoja Čerepovecas ”Severstaļ”, kuras rindās spēlē Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

Daugaviņa un Karsuma pārstāvētā ”Spartak” viesos ar 4:1 apspēlēja Bratislavas ”Slovan”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas un sagādājot pretiniekiem ceturto neveiksmi pēdējos piecos mačos.

Jaroslavs Kosovs četras ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām izvirzīja ”Spartak” vadībā (1:0), bet otrā perioda vidū Iļja Zubovs realizēja skaitlisko vairākumu un dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0. Slovāku aizsargs Mario Grmans 59 sekundes pirms došanās pārtraukumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), taču kanādietis Bens Maksvels trešās trešdaļas ievadā atjaunoja maskaviešiem divu vārtu pārsvaru – 3:1. Turklāt pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Aleksandrs Koklačevs saņēma piespēli no Daugaviņa un ar metienu tukšos vārtos panāca 4:1.

Daugaviņš un Karsums kopā ar čehu centra uzbrucēju Robinu Hanzlu spēlēja uzvarētāju pirmajā uzbrucēju trijniekā. Pirmais no viņiem laukumā pavadīja 17 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā nopelnīja rezultatīvu piespēli, izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un uzvarēja vienā no diviem (50%) iemetienu. Šosezon desmit mačos Daugaviņš sakrājis 6 (2+4) rezultativitātes punktus.

Savukārt Karsums uz ledus pavadīja tikai 12 minūtes un 26 sekundes. Neskatoties uz nelielo spēles laiku, latviešu uzbrucējs četras reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību un bloķēja vienu sāncenšu metienu. Karsums stājās arī iemetienu punktā, taču zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās. Līdz šim sezonā aizvadītajos desmit mačos viņš nopelnījis četrus (2+2) punktus.

Tikmēr ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs piedzīvoja Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas ”Severstaļ”, kas guva tikai vienus vārtus un izbraukumā ar 1:2 piekāpās divkārtējai Gagarina kausa ieguvējai Magņitogorskas ”Metallurg”.

”Metallurg” ilggadējais uzbrucējs Vladislavs Kaļetkins jau ceturtajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un atklāja cīņas rezultātu (1:0), taču Kārters Eštons nepilnas septiņas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām panāca izlīdzinājumu – 1:1. Otrā perioda vidū gan Andrejs Čibisovs bija pirmais pie sāncenšu vārtsarga Sergeja Magarilova atsistās ripas un nodrošināja ”Metallurg” uzvaru (2:1).

Kulda kopā ar pieredzējušo Ivanu Lekomcevu darbojās ”Severstaļ” pirmajā aizsargu pārī. Latvijas izlases aizsargs laukumā pavadīja 23 minūtes un 24 sekundes (otrais lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī bloķēja vienu sāncenšu metienu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Šosezon 11 cīņās viņš nopelnījis trīs (1+2) rezultativitātes punktus.