A. Kurucs: Pievienojos “VEF Rīga”, jo gribu spert nākamos soļus savā karjerā

Artūrs Kurucs, sportazinas.com
Artūrs Kurucs | Foto: championsleague.basketball

Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” basketbolists sarunā ar FIBA Čempionu līgas žurnālistu Deividu Heinu pastāstījis par atgriešanos dzimtenē, pavadīto laiku Spānijā un jaunāko brāli Iļju. 

Jau vēstījām, ka Kurucs “VEF Rīga” komandai pievienojās šī gada augusta beigās, kad atgriezās dzimtenē pēc četrām sezonām Spānijā. 

Basketbolists pastāstīja par šīs sezonas sniegumu: “Individuāli sezonu esmu iesācis labi. Treneris man uzticas un jūtos komfortabli komandā. Katrā mačā cenšos darīt visu tā, lai palīdzētu komandai uzvarēt. Domāju, ka mums ir uzvarētāju mentalitāte un visi spēlētāji komandā vēlas tikai uzvarēt.” 

“Jūtos lieliski, ka varēju atgriezties mājās. Ir laba sajūta, ka tepat blakus ir ģimene, draugi un komandas biedri, ar kuriem varu sarunāties latviski. Visvairāk pietrūka tas, ka ģimene nevarēja nākt uz manām spēlēm, taču tagad tas ir iespējams,” par spēlēšanu mājās izteicās Kurucs. 

Artūrs skaidroja, kādēļ pievienojās Latvijas čempionvienībai: “Mani galvenie mērķi, kāpēc pievienojas “VEF Rīga” komandai bija spert nākamos soļus savā karjerā un izmēģināt spēkus augstākā līmenī. Man ir jāizcīna savas minūtes šeit un jāsajūt atlētisms, sacensību garša un citas lietas, lai varētu spēlēt šajā līmenī. Pēc sarunām ar treneri Jāni Gailīti, šķita, ka šī būs īstā vieta man.” 

Aizsargs dalījās iespaidos par pavadīto laiku Spānijā: “Debija Spānija izvērtās ļoti īsa (51 sekunde). Tajā laikā ir grūti parādīt, ko varu izdarīt laukumā. Visi komandas biedri man teica, lai pirmais, ko daru ir cenšos gūt grozu.” 

“Kopumā esmu apmierināts ar darbu “Baskonia” komandā. Smagi strādāju pie visādām lietām, sākot ar individuālajiem treniņiem un beidzot ar video analizēšanu. Man bija lieliska iespēja trenēties ar lielo komandu jau no 16 gadu vecuma un tas man deva lielu pieredzi,” turpināja Kurucs. 

Basketbolists slavēja savu jaunāko brāli: “Iļja ir mans un Rodiona apvienojums. Viņš ir garš, ātrs un ļoti gudrs. Domāju, ka Iļjas raksturs un gribasspēks būt labākam par mums viņam palīdzēs. Lepošos ar viņu, ja brālis kļūs labāks par mani un Rodionu.” 

Pagājušajā sezonā 19 gadus vecais Kurucs spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā līgā jeb LEB Plata “Grupo Eleyco Baskonia” komandā, gūstot 13,7 punktus, izcīnot 2,4 atlēkušās bumbas, kā arī izdarot 2,5 rezultatīvas piespēles partneriem. Aizsargs debitēja arī Spānijas augstākajā līgā (ACB) “Baskonia” komandas sastāvā. 

Artūrs bija viens no Latvijas izlases līderiem 2018. gada Eiropas čempionātā U18 vecuma grupā, palīdzot izcīnīt sudraba godalgas. Caurmērā Kurucs guva 14,4 punktus, savāca 5,7 atlēkušās bumbas un atdeva 4,3 rezultatīvas piespēles. 

Šajā sezonā Artūrs četrās ČL spēlēs caurmērā guvis 13 punktus, izcīnījis 4,3 atlēkušās bumbas un atdevis divas rezultatīvās piespēles. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par