Abi Latvijas pāri sasniedz pasaules čempionāta standartdejās ceturtdaļfinālu

08/12/2015 14:18

Rīga, 8.dec., LETA. Latvijas sporta deju pāri Edgars Līnis/Elīza Ancāne un Marts Puniņš/Dana Jākobsone aizvadītajā nedēļas nogalē Lietuvā notikušajā pasaules čempionātā standartdejās tika līdz ceturtdaļfinālam, aģentūru LETA informēja Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Šajā čempionātā Līnis ar Ancāni ierindojās 18.vietā, kamēr Puniņš un Jākobsone starp 73 pāriem tika klasificēti 24.pozīcijā.

Pagājušajā gadā Līnis ar Ancāni pasaules čempionātā palika aiz ceturtdaļfināla 26-28.vietā, taču šoreiz viņiem nebija nekādu sarežģījumu iekļūšanai starp labākajiem divdesmit četriem. Turklāt savā debijā pasaules čempionātā standartdeju programmā patīkamu pārsteigumu sarūpēja un pie panākuma tika desmit deju programmas pāris Puniņš un Jākobsone. Latvijas vicečempioni Līnis ar Ancāni tāpat kā Eiropas čempionātā ierindojās 18.vietā, bet pasaules kausa trešās vietas ieguvēji desmit dejās Puniņš ar Jākobsoni ieņēma 24.pozīciju. Ceturtdaļfinālā 16.vietu ieguva latviete Madara Freiberga un Dariušs Mika, kuri ir Polijas otrais pāris un Eiropas čempionāta pusfinālisti.

Finālā negaidīti uzvaru svinēja Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, nodrošinot Krievijai vēsturisko pirmo uzvaru standartdejās, kamēr pagājušā gada čempioni Simone Segatori un Anete Sudola no Vācijas bija otrie. Tikmēr mājinieku līdzjutējus iepriecināja otro gadu pēc kārtas bronzas medaļas izcīnījušie Ēvalds Sodeika un Ieva Zukauskaite.