Ābola ”Lada” cieš vēl vienu sagrāvi; Kuldas ”Kunlun” zaudē Znarokam

09/01/2018 22:36

Šodien Kontinentālajā hokeja līgā norisinājās astoņas spēles. Arta Ābola vadītā Toljati ”Lada” smagi zaudēja Podoļskā pret ”Vityaz” (1:5), bet Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa Sanktpēterburgas SKA pieveica Pekinas ”Kunlun” (4:2), kuras sastāvā neizgāja latviešu leģionārs Artūrs Kulda.

”Lada” otro spēli pēc kārtas ielaida piecus vārtus un bez variantiem kapitulēja ”Vityaz”. Rezultātu mājiniece atklāja pirmā perioda vidusdaļā, bet nepilnas četras minūtes vēlāk palielināja rezultātu, kad Ābola vadītā komanda pieļāva vairākas kļūdas aizsardzībā. Otrajā trešdaļā ”Vityaz” divkāršoja pārsvaru, kas gan tika samazināts neilgi pirms pārtraukuma, kad trešo reizi šosezon precīzs bija Šeins Hārpers (1:4). Atspēlēšanās gan nenotika, jo vienīgo trešā perioda golu iemeta ”Vityaz”.

Šogad laukumā vēl nav izgājis ”Lada” latviešu aizsargs Kristaps Sotnieks, kurš atgūstas no savainojuma. Pēdējā spēle viņam 29. decembrī, kas savukārt bija aizsarga pirmā kopš 12. oktobra.

Citā mačā līgas līdere SKA uzveica ”Kunlun”. Ar ārkārtīgi precīzu šāvienu pretuzbrukumā trešajā minūtē izcēlās Pekinas komandas uzbrucējs Teilors Beks. Kanādietis tikai neilgi vēlāk varēja šokēt SKA ar vēl vieniem vārtiem, bet viņš nespēja pārspēt vārtsargu no tuvas distances. ”Kunlun” nācās to nožēlot, jo devītajā minūtē tā izlaida pārsvaru, bet mirkli vēlāk nonāca arī iedzinējos. Tomēr Korija Keina vārti vēl vienā straujā ”Kunlun” pretuzbrukumā atgrieza spēli līdzsvarā (2:2).

Nākamie divi periodi bija mazāk rezultatīvi, katrā pa vienai reizei izceļoties SKA komandas hokejistiem. Savstarpēji vēl arvien ”Kunlun” nav spējusi paņemt punktus pret Sanktpēterburgas grandu. Tās rindās laukumā nedevās latvietis Artūrs Kulda.

Negaidītu uzvaru Slovākijā svinēja Bratislavas ”Slovan”, kas ar rezultātu 4:3 pieveica pēdējo divu gadu Gagarina kausa finālisti Magņitogorskas ”Metallurg”. Tādējādi ”Slovan” palielinājusi punktu starpību ar Rīgas ”Dinamo”, kam nu ir par četriem mazāk, atrodoties Rietumu konferences pēdējā pozīcijā.

SKA pārliecinoši atrodas KHL kopvērtējuma augšgalā. Čempionei ir 120 punkti, bet tuvākajai sekotājai Maskavas CSKA ir 112. Turpretim Austrumu konferences pašā apakšā ar 45 punktiem 48 spēlēs ir Ābola un Viktora Ignatjeva vadītā ”Lada”. Rīgas ”Dinamo” rītdien var apsteigt Toljati vienību un nobīdīt to uz pēdējo vietu kopvērtējumā. Praktiskas iespējas uz izslēgšanas spēlēm vairs nav arī Kuldas komandai ”Kunlun”, kas ar 58 punktiem atrodas 11. pozīcijā Austrumos.