Ābola trenētā “Lada” sīvā cīņā piekāpjas Ufai

28/09/2017 22:18

Kārtējo zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta ietvaros ceturtdien piedzīvoja latvieša Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kas, spēlējot bez aizsarga Kristapa Sotnieka, savā laukumā ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ufas “Salavat Julajev”.

Pirmajā trešdaļā neviena no komandām ar vārtiem neizcēlās, bet viesus no Ufas 25.minūtē vadībā izvirzīja Vjačeslavs Soloduhins, tomēr desmit minūtes vēlāk “Lada” uz tablo atjaunoja līdzsvaru, ar vārtu guvumu atzīmējoties Ņikitam Filatovam.

Savukārt 52.minūtē vēlreiz “Salavat Julajev” komandu vadībā izvirzīja Igors Makarovs, tomēr Toljati vienībai izlīdzinājuma panākšanai bija nepieciešamas tikai 70 sekundes – ripu pretinieku vārtos raidīja Kirils Djakovs.

Pamatlaika turpinājumā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā uzvaru viesiem ar precīzu metienu otrajā minūtē nodrošināja Artjoms Fjodorovs.

Iepriekšējā mačā “Lada” pārtrauca desmit zaudējumu sēriju, tomēr tagad atkal piedzīvota neveiksme.

Sotnieks ceturtdienas mačam nebija pieteikts, laukumā nedodoties trešajā cīņā pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka “Lada” galvenais treneris Ābols ir tuvu darba zaudēšanai, jo komanda bija piedzīvojusi desmit neveiksmes pēc kārtas. Iepriekš kluba viceprezidents Dmitrijs Šļahtins medijiem norādīja, ka šajā četru mājas spēļu sērijā, kura nu ir noslēgusies ar vienu panākumu, Ābolam jāuzlabo komandas rezultāti, citādāk viņš tiks atlaists.

Viens no Ābola palīgiem “Lada” komandā ir Viktors Ignatjevs.

Tikmēr citā Austrumu konferences spēlē titulētā Magņitogorskas “Metallurg” savā laukumā ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica teicami sezonu sākušo Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.

Rietumu konferences un pārliecinoša visas līgas līdere ar 45 punktiem 16 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA komanda, kam ar 31 punktu seko Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, kamēr septītā ar 24 punktiem ir Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kur spēlē Kaspars Daugaviņš, bet galvenais treneris ir Pēteris Skudra.

Tikmēr konferences pēdējā vietā ir 12 zaudējumu sērijā esošā Rīgas “Dinamo”, kas tikusi pie pieciem punktiem 16 mačos.

Austrumu konferencē pirmā ir Kazaņas “Ak Bars” vienība ar 31 punktu. Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star” ar 24 punktiem ir astotā, Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” ar 15 punktiem ieņem 11.vietu, bet 13.pozīcijā ir “Lada”, kas tikusi pie desmit punktiem.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.