Ābola trenetā “Lada” zaudē devīto maču pēc kārtas

22/09/2017 20:50
Artis Ābols, Sportazinas.com

Jau devīto zaudējumu pēc kārtas jaunās sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačos piektdien piedzīvoja aizsarga Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati “Lada”, kur par galveno treneri strādā latviešu speciālists Artis Ābols, bet viņam palīdz Viktors Ignatjevs.

“Lada” savā laukumā ar 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) atzina Austrumu konferences līderes Kazaņas “Ak Bars” pārākumu.

Viesi no Kazaņas otrajā trešdaļā guva divus vārtus, izceļoties Staņislavam Gaļijevam un Vladimiram Tkačovam. Rezultāts nemainījās ilgu laiku, bet 54.minūtē “Lada” mazākumā pamanījās vienus vārtus atspēlēt, kad ripu “Ak Bars” vārtos raidīja Staņislavs Bočarovs.

Vairākums “Ak Bars” vienībai šajā situācijā palika neizmantots, bet uzreiz pēc tam trešo ripu mājinieku vārtos raidīja Džastins Azevedo, tādējādi lielā mērā izšķirot cīņas likteni.

Sotnieks šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un divas sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, kā arī bloķēja divus pretinieku metienus un pielietoja vienu spēka paņēmienu.

Pirms tam šonedēļ “Lada” viceprezidents Dmitrijs Šļahtins medijiem norādīja, ka Ābolam ir četras spēles, lai uzlabotu komandas rezultātus. Pretējā gadījumā viņam var nākties meklēt jaunu darbavietu. Mājas sērijas turpinājumā Toljati vienība tiksies ar Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, “Soči” un Ufas “Salavat Julajev”.

Tikmēr citā piektdienas mačā jau ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi divkārtējā Gagarina kausa ieguvēja Magņitogorskas “Metallurg”, kas savu skatītāju priekšā ar 3:4 (0:2, 2:1, 0:1) piekāpās “Salavat Julajev”. Lai arī mača gaitā mājiniekiem izdevās atspēlēties no 0:3 deficīta, uzvaras vārtus 51.minūtē Ufas vienības labā guva Vjačeslavs Soloduhins.

Savukārt ceturtās uzvaras pēc kārtas piektdien izcīnīja “Soči” un “Ņeftehimik”. “Soči” izbraukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, tādējādi saglabājot savas pozīcijas starp Rietumu konferences līdervienībām. Tikmēr “Ņeftehimik” ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) arī viesos uzveica Čeļabinskas “Traktor”.

Visas līgas līdere ar 36 punktiem 13 mačos ir pašreizējā Gagarina kausa čempione Sanktpēterburgas SKA, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Šī vienība izcīnījusi uzvaras visās sezonas pirmajās 13 spēlēs, kas ir KHL rekords. Tālāk ar 25 punktiem 12 spēlēs seko Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Tikmēr Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” ar 22 punktiem 13 mačos ir sestā, bet no tās par trim punktiem atpaliek Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, ko vada latviešu speciālisti Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Savukārt Rīgas “Dinamo” ar pieciem punktiem 14 mačos ir līgas vājākā komanda, turklāt tā piedzīvojusi jau desmit zaudējumus pēc kārtas.

Austrumu konferencē ar 27 punktiem 12 mačos vienvadībā atrodas “Ak Bars”, kamēr Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star” ar 21 punktu ir sestā. 12.vietā ar 11 punktiem tikmēr atrodas Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral”, kamēr “Lada” ar septiņiem punktiem ir pēdējā 14 vienību konkurencē.