Ābola trenētā “Zemgale/LLU” iemet 11 ripas “Prizmai/IHS”, turnīra līderei “Liepājai” pirmais zaudējums

26/09/2020 19:09
Zemgale/LLU

Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē “Zemgale”/LLU sestdien otrajā periodā iemeta sešas ripas un sagrāva “Prizma”/IHS.

“Zemgale”/LLU viesos ar 11:3 (3:0, 6:0, 2:3) uzvarēja “Prizma”/IHS un svinēja ceturto panākumu piecās spēlēs.

Līdz spēles sestajai minūtei divus vārtus “zemgaliešu” labā bija guvis Aleksandrs Visockis, bet, pirms došanās atpūtā, 3:0 panāca Aleksandrs Novikovs. Otrās trešdaļas pirmajā minūtē ar vārtiem izcēlās Kirils Tambijevs un Ričards Briņecs, bet turpinājumā divreiz izcēlās Aleksandrs Galkins, kamēr Roberts Jekimovs un Ričards Bernhards pievienoja vēl pa “golam”.

Noslēdzošajās 20 minūtēs “Prizma”/IHS komandā izcēlās Kristers Bormanis, Rihards Ķuzis un Gusts Jegorovs, bet viesu labā vēlreiz izcēlās Jekimovs un Tambijevs.

Tambijevs šo spēli noslēdza ar 2+3, Galkins iekrāja par vienu piespēli mazāk, bet 2+1 Visocka un Jekimova rēķinā. Artūrs Homjakovs spēli noslēdza ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Vēl sestdien “Olimp”/”Venta 2002” mājās ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) uzvarēja “Liepāju”, kas iepriekš OHL čempionātā nebija jutusi zaudējuma garšu.

“Olimp”/”Venta 2002” komandā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kirils Galoha un Edijs Brahmanis, bet Kurzemes vienībā pa vārtiem iemeta Egīls Kalns un Raivo Freidenfelds.

Sestdien vēl bija iecerēta spēle starp Daugavpils “Dinaburgu” un “Mogo”/LSPA, kas nenotika, jo Latgalē bāzētajā komandā vairāki spēlētāji ir apslimuši.

Turnīra tabulas vadībā ar deviņiem punktiem piecos mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”, bet ar astoņiem punktiem seko “Zemgale”/LLU un “Liepāja”. Ar sešiem punktiem piecās cīņās seko “Mogo”/LSPA, kamēr pa trim punktiem iekrājušas Hokeja skola “Rīga” un “Prizma”/IHS, bet Daugavpils “Dinaburga” ir bešā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.