Ābols: Agrāk teicu, ka nekad nebūšu treneris

Artis Ābols, sportazinas.com
Foto: Kaspars Volonts

Latviešu hokeja speciālists paudis, ka jaunības gados nebija plānojis kādu dienu kļūt par hokeja treneri.

Ābols ir viens no pēdējo gadu vadošajiem treneriem Latvijā. Viņš kopš 2008. gada strādājis tādās Kontinentālās hokeja līgas () komandās kā Rīgas “Dinamo” un Toljati “Lada” gan kā galvenais treneris, gan kā asistents, kā arī kopš 2016. gadā ir Latvijas izlases treneru korpusā.

Šobrīd Ābola dēls Rodrigo Ābols ir Zviedrijas hokeja līgas (SHL) komandas “Orebro” viens no vadošajiem spēlētājiem, kā arī Latvijas izlases kandidāts.

Ābols raidījumā “Ģenerāļa stūrmaņi” ar Valdi Valteru komentēja, ka savulaik nekad neplānoja kļūt par treneri. “Vienmēr teicu, ka es nebūšu treneris, tomēr pirmais dzīves likums ir – nekad nesaki nekad. Agrāk man šī ideja vispār nepatika.”

Ābols atcerējās arī laiku, kad hokeju spēlēja profesionālā līmenī, kā arī raksturoja iemeslus, kādēļ neizdevās pašam kā hokejistam sasniegt vairāk. “Domāju, ka man pietrūka liela mērķtiecība. Skatoties atpakaļ, ko esmu darījis vai nedarījis, saprotu, ka man šīs īpašības pietrūka. Jā, esmu bijis PSRS junioru izlašu paplašinātajos sastāvos un citur, tomēr nekad neuztraucos par to, vai mani tur paņems vai nepaņems. Tāpat vairākkārt savā karjerā biju pametis hokeju, taču ne savainojumu dēļ.”

ĢENERĀĻA STŪRMAŅI: Artis Ābols 1.daļa

ĢENERĀĻA STŪRMAŅI: Artis Ābols 1.daļaUz pirmo hokeja treniņu devies ar kaimiņienes aizlienētām daiļslidošanas slidām, Artis Ābols hokejā, kā spēlētājs, piedzīvoja nesliktu karjeru – gan bija paplašinātajos PSRS junioru izlases sarakstos, gan pārstāvēja Latvijas izlasi, kad tā atgriezās pasaules elitē.Ne mazāk aizraujoši un viņa karjeru definējoši notikumi norisinājās ārpus laukuma. Sarunā ar Valdis Valters Artis stāsta gan par nenotikošo mukšanu uz Zviedriju, algas aploksnēm zem skapja, gan neveiksmīgajām studijām un vairākām reizēm, kad gandrīz pameta hokeju. Pats šobrīd atzīst, ka būtu varējis sasniegt vēl vairāk, ja būtu bijis mērķtiecīgāks. Intervijas pirmā daļa noteikti ieteicama arī jauno hokejistu vecākiem, jo Artis dalās pārdomās par to kā pareizāk bērni būtu ievedami šajā aizraujošajā sporta spēlē.#generalasturmani iespējami pateicoties sadarbībai ar Renault Mūsa Motors Rīga, @Latvijas nafta VENDEN, Garmin Latvia

Gepostet von Hattrick.lv am Montag, 11. März 2019

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par