Ābols aizvada trīs punktu spēli AHL un palīdz ”Thunderbirds” atspēlēties pēdējās sekundēs

20/01/2020 06:21

Amerikas Hokeja līgā (AHL) ļoti veiksmīgu spēli naktī uz šodienu aizvadīja Latvijas izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš izcēlās ar trim rezultativitātes punktiem un palīdzēja Springfīldas ”Thunderbirds” izbraukumā izcīnīt otro uzvaru pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas.

Ābolam gūstot vārtus un izdarot divas rezultatīvas piespēles, viņa pārstāvētā Springfīldas ”Thunderbirds” ļoti aizraujošā un rezultatīvā mačā izbraukumā ar 6:5 pārspēja pēdējā laikā nepārāk sekmīgi spēlējošo Providensas ”Bruins”.

Latviešu uzbrucējs pirmo rezultativitātes punktu nopelnīja mača 19. minūtē, kad asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā un palīdzēja viesiem panākt 1:1. Otrā perioda vidū, gūstot ”Thunderbirds” otros vārtus, Ābols izvirzīja Springfīldas komandu vadībā ar 2:1. Savukārt trešo rezultativitātes punktu viņš nopelnīja deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad palīdzēja viesiem atspēlēties un izraut papildlaiku (5:5).

Ābols spēlēja ”Thunderbirds” ceturtajā maiņā, izdarot trīs metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnot divas soda minūtes. Latvijas izlases uzbrucējs atradās laukumā, kad Springfīldas komanda guva četrus no sešiem vārtiem un pabeidza maču ar labāko lietderības koeficientu (+4) komandā.

Iepriekšējās 17 AHL spēlēs Rodrigo bija guvis tikai vienus vārtus un izdarījis četras rezultatīvas piespēles, bet pēc šī mača tagad viņa kontā 18 cīņās ir astoņi rezultativitātes (2+6) punkti.

Tikmēr zaudējumu citā AHL spēlē piedzīvoja latviešu uzbrucēja Ņikitas Jevpalova pārstāvētā Lavālas ”Rocket”, kas ielaida trīs vārtus otrā perioda pirmajās desmit minūtēs un izbraukumā ar 1:5 atzina Manitobas “Moose” pārākumu.

Ņikita Jevpalovs darbojās ”Rocket” pirmajā uzbrucēju trijniekā, taču šoreiz neizpildīja nevienu metienu pa sāncenšu vārtiem un nepiedalījās komandas vienīgajā vārtu guvumā. Latvijas izlases uzbrucējs maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Jevpalovs šosezon aizvadītajos 39 mačos ir guvis piecus vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

Tāpat pamatīgu neveiksmi cieta arī latviešu aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Toronto ”Marlies, kas, ielaižot četrus vārtus līdz otrās trešdaļas vidum, ar 0:4 nonāca iedzinējos pret Šarlotas ”Checkers” un viesos piedzīvoja sakāvi ar 3:7.

Kristiāns Rubīns spēles protokolā neatzīmējas ne ar vienu izdarītu metienu un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu. Sezonas aizvadītajās 28 spēlēs Latvijas izlases aizsarga rēķinā ir vieni gūti vārti un septiņi rezultativitātes punkti.