Ābols ar rezultatīvu sniegumu kaldina graujošu “Orebro” uzvaru

14/04/2021 23:02
Rodrigo Ābols

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols trešdien rezultatīvi piespēlēja Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) trešajā ceturtdaļfināla spēlē, sekmējot “Orebro” vienības trešo uzvaru. Erebrū komanda mājās ar 7:1 (1:0, 4:1, 2:0) sagrāva “Leksands”, sērijā līdz četrām uzvarām esot vadībā ar 3-0.

Ābols rezultatīvi piespēlēja mača pēdējo vārtu guvumā, 56.minūtē asistējot Bornas Renduliča vārtu guvumā vairākumā. Ābols šajā spēlē laukumā pavadīja 15 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, reizi pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja 66,67% iemetienu un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -1.

Trijās izslēgšanas spēlēs Ābols jau izcēlies ar trim vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī +/- rādītāju +4. Ceturtdaļfināla ceturto spēli abas komandas aizvadīs ceturtdien Erebrū. Ābols regulārā čempionāta 47 spēlēs guva 20 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja. Viņš bija savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists.

Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001.gada sezonā guva 21 vārtus. “Orebro” ar 87 punktiem 52 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņēma sesto vietu, iekļūstot “play-off” turnīra ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālā komandas spēkojas līdz viena kluba četrām uzvarām.

Janvārī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas “Panthers” ievietoja Ābolu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, no kura latvieti neizvēlējās neviena cita NHL vienība.