Ābols atceras uzvaru 1/4 finālā: Zviedri tādā atmosfērā nebija gatavi spēlēt

10/07/2023 21:38
Nokopēts
Rodrigo Ābols

Latvijas izlases hokejists Rodrigo Ābols intervijā žurnālam “Patiesā Dzīve” atskatījies uz izcīnīto bronzu pasaules čempionātā hokejā, kā arī vērtējis, ar kādiem mērķiem turpmāk jādodas uz turnīriem.

“Būtu naivi pirms nākamā čempionāta teikt, ka mūsu mērķis ir medaļas. Lai Latvijas izlase tās izcīnītu, jāsakrīt daudzām lietām. Šogad tā bija: Artūra Šilova fenomenālā spēle vārtos, veiksmīgi izmantotie momenti, arī spēlēs pret lielajām valstīm, pēc zaudētiem vārtiem ātra vārtu atgūšana. Tas deva milzīgu ticību tam, ka varam ne tikai noturēties līdz kaut kādam brīdim, kam seko lūzuma punkts, un spēle pāriet pretinieka labā, bet visu spēli cīnīties kā līdzīgs pret līdzīgu,” atzīst Ābols.

“Un kur nu vēl tas, ka čempionāts notika Rīgā, mājās, un mūsu fanu milzīgais atbalsts. Dzirdot – Latvija! Latvija! –, tu ķer kaifu un vienkārši tiec dzīts priekšu. Kā teica mana Zviedrijas kluba ekipējuma menedžeris, tādu atmosfēru viņš nekur un nekad neesot piedzīvojis. Un zviedru spēlētāji tādā spēlēt nebija gatavi. Kā rakstīja, šķiet, somu mediji, zviedri nezināja, ka brauks spēlēt uz elli ar pašu velnu! Un vēl – zinot, kādas cenas ir biļetēm uz spēlēm, mums bija teju vai pienākums izdarīt visu, lai cilvēki nenožēlotu, ka uz tām atnākuši. Viņi taču gribēja doties mājās ar pozitīvām emocijām,” uzskata hokejists.

“Domāju, ka uz turpmākajiem čempionātiem jādodas ar mērķi cīnīties par ceturtdaļfinālu, un tad jau seko turnīra maģija – vienā spēlē var notikt jebkas. Jo tā nav spēļu sērija kā klubos, līdz četrām uzvarām. Ja mums ar zviedriem tādu vajadzētu izspēlēt, domāju, ka septiņas nospēlēt nevajadzētu – viņi ar mums ātrāk tiktu galā,” vērtē Ābols.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām