Ābols atrod jaunu darba vietu

Artis Ābols, sportazinas.com
Artis Ābols | Foto: Edijs Pālens/LETA

Viens no Latvijas labākajiem hokeja treneriem kļuvis par Latvijas virslīgas komandas “Zemgale/LLU” stūrmani. Kluba vadība oficiālajā ziņojumā pauž pārliecību, ka tik profesionāla līmeņa speciālists palīdzēs vienībai sasniegt augstus mērķus.

“Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš norāda, ka Ābols ir augsti kvalificēts un pieredzējis treneris darbā ar Latvijas izlasi, turklāt ar daudzu gadu pieredzi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubos, ieņemot tajos arī galvenā trenera amatu.

“Esam  gandarīti, ka Ābols nākamajā sezonā būs “Zemgale/LLU” un Jelgavas Ledus sporta skolas galvenais treneris, un ar savu pieredzi un  zināšanām dos iespēju pilnveidoties jaunajiem sporta skolas audzēkņiem un sasniegt augstākos mērķus arī hokeja klubam,” izvēli pamato Zeltiņš.

Ābols pagājušajā sezonā strādāja Rīgas “Dinamo” klubā, kur kopā ar Edgaru Masaļski un Ronaldu Ozoliņu asistēja Ģirtam Ankipānam. Viss treneru sastāvs gan pēc sezonas tika atlaists, bet vietā nākuši jauni speciālisti – Pēteris Skudra, Aleksandrs Ņiživijs un Raimonds Vilkoits.

Ābols profesionālo karjeru sāka 1991. gadā, un viņš spēlējis ne tikai Latvijas hokeja klubos, bet arī Zviedrijas vienībā “Nittorps IK”, kuras sastāvā kļuva par šīs valsts otrās divīzijas rezultatīvāko spēlētāju ar visvairāk izdarītajām rezultatīvajām piespēlēm un kopā gūtajiem punktiem.

Viņš ir arī pieckārtējs Latvijas čempions un Latvijas hokeja izlases sastāvā piedalījies četros Pasaules čempionātos (1999, 2000, 2001, 2002), kā arī 1993. gada Pasaules čempionāta C divīzijā.

Trenera karjeru Ābols sāka 2008. gadā, kad kļuva par tobrīd jaunizveidotā KHL kluba Rīgas “Dinamo” galvenā trenera palīgu. 2012. gada viņš kļuva par “Dinamo” galvenā trenera pienākumu izpildītāju, bet pēc sezonas beigām tika apstiprināts par pilnvērtīgu vienības stūrmani.

Līdzšinējais “Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba 2020./2021. gada sezonā pildīs galvenā trenera pienākumus “Rīga” komandā Jaunatnes hokeja līgā (MHL).

Apstiprinot Kuļibabu šajā amatā, viņam uzdots izstrādāt “Rīga” komandas jaunās sezonas sagatavošanās plānu, kā arī iesniegt Rīgs “Dinamo” vadībai priekšlikumus par galvenā treneru asistentu un komandas spēlētāju kandidātiem. Kuļibabas piesaistīšana “Rīga” notika, balstoties uz “Zemgale/LLU “un “Dinamo” sadarbības līguma pamata.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par