Ābols: Bez “Mestis” līgas mums diemžēl nav ko piedāvāt, un čaļiem ir jābrauc prom

06/01/2024 13:18
Nokopēts
Artis Ābols

Latvijas U20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols sarunā ar “Lasi.lv” komentējis viņa trenētās komandas sniegumu pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka Gēteborgā notikušajā PČ Latvijas komanda ierindojās astotajā vietā, ceturtdaļfinālā ar 2:7 zaudējot nākamajiem čempioniem ASV. Grupu turnīrā Latvija ar 0:6 zaudēja Zviedrijai, ar 0:10 Kanādai, un ar 0:4 Somijai, izšķirošajā mačā pieveicot Vāciju ar 6:2.

“Salīdzinot ar senākiem laikiem, kad Latvijā bija pusotra ledus halle, situācija ir krasi mainījusies, ledus kļuvis pieejamāks, taču tas, ko redzu es, mums bērnu un jauniešu hokejā jāuzlabo darbs pie fiziskās sagatavotības. Katrā sporta skolā būtu vajadzīgs fiziskās sagatavotības treneris. Vismaz viens uz sporta skolu. Lai notiktu efektīvāks darbs ārpus ledus. Lai nav tā, ka jaunie puikas vienkārši skrien apkārt hallei vai lec pa trepītēm un to dara tikai tāpēc, ka pirms 20 gadiem citi arī tā darīja. Protams, lai to mainītu, ir jābūt arī infrastruktūrai, ir jābūt atlētikas zālei, kur veikt darbu ārpus ledus treniņiem. Pie mums bieži vien tas iztrūkst, un tad prātojam, kāpēc citur pieaugušo izlasēs var spēlēt 18–20 gadus veci, bet mums tādi gadās ļoti reti,” saka Ābols.

“Šajā vecumā šobrīd pieaugušā līmenī ne tikai konkurēt, bet spēlēt var tikai Dans Ločmelis. Vari atminēties, kad iepriekšējo reizi mums tāds spēlētājs ir bijis? Man prātā nāk tikai Kaspars Daugaviņš, kurš lielajā izlasē pasaules čempionātā debitēja 18 gadu vecumā. Jā, mums nav tik daudz hokejistu kā lielvalstīs, jo viņiem ir lielāka iespēja, ka no tā bara kaut kas būs, taču tas nemaina jautājuma būtību – kāpēc mums lielākā daļa ir vēlie augļi? Kaut vai manu dēlu Rodrigo ieskaitot. Viņš labā līmenī sāka spēlēt 23–24 gados, bet pasaules čempionātos citi spēlē jau 18–20 gados. Tas liecina, ka noteikti var viņus sagatavot labāk. Nešaubos, ka arī no šīs junioru izlases būs, kas spēlēs pieaugušo valstsvienībā, taču mums vēl jāpagaida pāris gadi, kamēr viņi pietuvosies savam potenciālam, būs tuvu savam maksimumam,” uzsver treneris.

“Šobrīd ir tā, ka mums nav alternatīvas, ko piedāvāt junioru vecuma spēlētājiem, un viņiem ir jābrauc uz ārzemēm. Tieši tāpēc spēlēšana tādā Somijas “Mestis” līgā būtu vitāli nepieciešama. Tās būtu vairākas maiņas, kuras būtu te uz vietas, spēlētu labā līmenī un tad kandidētu uz junioru izlasi. Tas būtu ideāli. Bet mums diemžēl nav ko piedāvāt, un tiem čaļiem ir jābrauc prom. U18 vecumā vēl var spēlēt Latvijas čempionātā, bet U20 juniori tajā līmenī attīstīties nevar.

Federācija to saprot, par to ir daudz runāts. Mūsdienās jaunie hokejisti noteikti ir profesionālāki, nekā tajā vecumā bijām mēs, taču pasaule ir mainījusies un ir citas iespējas. Mums nebija iespēju iegūt tāda daudzuma informāciju kā mūsdienās, tāpēc viņi zina daudz vairāk. No otras puses, skatoties sabiedrībā plašāk, vai tagad bieži redzēsim, ka puikas pagalmā vasarā spēlē futbolu?”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām