Ābols debitē “Panthers” rindās, Girgensona “Sabres” uzvar divu latviešu komandu duelī

17/09/2019 08:31

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) norisinājās vairākas pārbaudes spēles ar Latvijas hokejistu dalību.

Rodrigo Ābola pārstāvētā Floridas “Panthers” ar 3:6 zaudēja Nešvilas “Predators”, lai gan pēc pirmās trešdaļas panteras bija vadība ar 2:0. Savā debijas mačā Floridas rindās latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14:43 minūtes, spēlējot arī vairākumā un mazākumā. Ābols netika pie rezultativitātes punktiem, izdarīja divus metienus pa vārtiem, vienu reizi stājās ripas ceļā, uzvarēja 47% iemetienu, maču noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Tajā pašā naktī “Panthers” aizvadīja vēl vienu cīņu pret “Predators”, kura Ābols nepiedalījās.

Jau ziņots, ka 23 gadus vecais uzbrucējs Ābols pēc pasaules čempionāta hokejā parakstīja divu gadu divvirzienu līgumu ar “Panthers”, latvietim cerot debitēt planētas spēcīgākajā hokeja līgā jau nākamajā sezonā. 2016. gada vasarā Ābolu NHL jauno spēlētāju draftā septītajā kārtā ar 184. numuru izvēlējās Vankūveras “Canucks”.

Apskatnieks: Ābols sezonu sāks AHL

Vēl vienā spēlē tikās divas latviešu hokejistu pārstāvētās komandas – Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” un Zemgus Girgesona Bufalo “Sabres”. Uzvaru papildlaikā ar 5:4 svinēja “Sabres”, kurai piederēja pārliecinošs pārsvars metienos – 47:18. Neskatoties uz zaudējumu, Bļugeram ir pozitīva lietderība +2 un viens metiens pa vārtiem. Arī Girgensons vienu reizi patraucēja pretinieku vārtsargu, toties spēli noslēdza ar -1.

Tikmēr šonakt norisināsies vēl 11 mači. Šobrīd ir zināms, ka Rūdolfs Balcers tiks iekļauts Otavas “Senators” pieteikumā mačam pret Toronto “Maple Leafs”, spēles sākums plkst. 00:30 pēc Latvijas laika. Savukārt latvietis Matīss Edmunds Kivlenieks būs Kolumbusas “Blue Jackets” rezerves vārtsargs spēlē pret Girgensona pārstāvēto “Sabres”. Mačs sāksies 2:00 pēc Latvijas laika.