Ābols: Gribētu kādreiz uzspēlēt Rīgā, bet šoreiz tas nebija primārais

Rodrigo Ābols, sportazinas.com
Rodrigo Ābols centra iemetienā | Foto: Springfield Thunderbirds

Nacionālās hokeja līgas () komandas Floridas “Panthers” sistēmas uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš šobrīd ir izīrēts Zviedrijas augstākās līgas () klubam “Orebro”, atskatījās uz aizvadīto sezonu un atklāja aizkulises.

Jau vēstīts, ka Ābols atgriezies “Orebro” klubā, kur spēlēja pirms līguma parakstīšanas ar “Panthers”.

“Protams, jau sezonas laikā bija kārdinoši braukt atpakaļ, kur jau iepriekš bija labi. Man tas bija principāli, ka negribu atbraukt uz Zviedriju, neuzzinot, vai es vispār to [nokļūt ] varu,” raidījumam “Sporta Studija” sacīja Ābols. “Sezonas sākumā man nebija iedota iespēja sevi parādīt, tādēļ izskaidroju un vēlējos, lai viņi [Floridas “Panthers”] saprot mani. Domāju, ka tādēļ man arī nebija problēmu tagad atbraukt un uzspēlēt Zviedrijā.”

“Tika izskatītas opcijas. Es jautāju aģentam, vai ir iespējams atgriezties “Orebro” uz īres tiesībām. Jāsaka paldies gan “Orebro”, gan Floridai, ka atrada kopsaucēju un ka viņi ir ar mieru mani paņemt uz dažiem mēnešiem,” turpināja Ābols.

Ābola izīrēšana zviedru klubam ir pozitīvs solis, jo šobrīd paredzēts, ka Amerikas hokeja līgas () jaunā sezona sāksies tikai 4. decembrī, kamēr SHL sezona startēs septembra beigās. Pretējā gadījumā latvietim kādu laiku nāktos gaidīt bez spēļu prakses.

Iespējams, sākoties jaunajai AHL sezonai, Ābols tiks izsaukts atpakaļ uz Ziemeļameriku.

“Braucu spēlēt kā uz pilnu sezonu. Neesmu šeit [Zviedrijā], lai vienkārši labi pavadītu laiku,” atzina hokejists. “Skatīšos, kāda būs situācija, bet esmu drošs, ka spēlēšana un trenēšanās “Orebro” man nāks tikai par labu. Šādu formu, kādu es iegūšu Zviedrijā, es nevarētu uztrenēt mājas apstākļos.”

Ābolam pagaidām nav bijušas sarunas ar “Panthers” par viņa tālākajiem soļiem.

“Kamēr “Orebro” variants bija aktuāls, citas opcijas es nemaz neizskatīju,” atklāja uzbrucējs. “Man vairāk gribējās atgriezties šeit, jo, piemēram, ar Rīgas “Dinamo” ilgu laiku nebija skaidrības. Rīgā gribētos kādreiz uzspēlēt, bet tas nebija primārais.”

Ābolam gan ir pieredze KHL, jo viņš 2014./15. gada sezonā aizvadīja 14 spēles “Dinamo” sastāvā, gūstot vienus vārtus un atdodot četras rezultatīvas piespēles.

“Ar treneri un ģenerālmenedžeri bija sarunas Floridā, ka, ja mani izsauktu uz “Panthers”, mana loma būtu līdzīga kā Teodoram Bļugeram, kur jāspēlē trešajā ceturtajā maiņā, jācīnās aizsardzības zonā un mazākumā, lai dotu iespējas atpūsties līderiem. To es iesāku jau Springfīldā, kas man bija kaut kas citādāks, jo pierasts, ka spēlēju pirmajās divās maiņās. To uztvēru kā pozitīvu izaicinājumu,” sacīja Ābols.

Aizvadītajā sezonā 24 gadus vecais Ābols debitēja AHL turnīrā Springfīldas “Thunderbirds” sastāvā, kur 36 mačos izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem un 16 rezultatīvām piespēlēm, kas kopā deva 23 punktus.

Viņam arī četras spēles Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL), kur trīs goli un viena piespēle, bet pie iespējas debitēt NHL Rodrigo vēl netika.

Ābols “Orebro” spēlēja jau 2017./18. un 2018./19. gada sezonās. Pirmajā viņš 26 spēlēs atdeva tikai vienu rezultatīvu piespēli, bet otrajā 45 cīņās atzīmējās ar 26 (18+8) punktiem.

Rodrigo Ābols par atgriešanos Zviedrijā.

Posted by Sporta Studija on Wednesday, August 5, 2020

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par