Ābols gūst vārtus pēdējā Zviedrijas čempionāta pamatturnīra mačā

03/04/2021 23:25
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols sestdien guva vārtus pēdējā Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) pamatturnīra spēlē, viņa pārstāvētajai “Orebro” komandai piedzīvojot neveiksmi savā laukumā. Erebrū hokejisti mājās ar 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) piekāpās “Farjestad” komandai.

Ābols vārtus guva 51.minūtē, kad rezultāts jau bija 0:3. Viņš uz ledus pavadīja 16 minūtes un 31 sekundi, četrreiz meta pa vārtiem un uzvarēja 45,45% iemetienu. Ābols šajā sezonā 47 spēlēs guvis 20 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlējis. Viņš ir savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists. Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001.gada sezonā guva 21 vārtus.

“Orebro” ar 87 punktiem 52 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņēma sesto vietu, iekļūstot “play-off” turnīra ceturtdaļfinālā. Janvārī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas “Panthers” ievietoja Ābolu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, no kura latvieti neizvēlējās neviena cita NHL vienība.

Čehija

Latvijas aizsargam Ralfam Freibergam rezultatīvi piespēlējot, viņa pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži” sestdien izcīnīja uzvaru Čehijas hokeja ekstralīgas pusfināla pirmajā spēlē, pieveicot uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto “Mlada Boleslav”. “Ocelārži” mājās ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspēja “Mlada Boleslav”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

Freibergs 29.minūtē vairākumā asistēja Mihala Kovarščika gūtajos vārtos. Viņš uz ledus pavadīja 17 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem. Bičevskis spēlēja 18 minūtes un 11 sekundes, uzvarēdams deviņos no 22 iemetieniem jeb 40% iemetienu.

“Mlada Boleslav” un “Ocelārži” no izslēgšanas spēļu pirmās kārtas bija brīva. Pirmo kārtu nepārvarēja Oskara Cibuļska un Uvja Balinska pārstāvētā Litvīnovas “Verva”, kas sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 piekāpās Hradeckrālovas “Mountfield”. Gunta Galviņa pārstāvētā komanda Ostravas “Vītkovice Ridera” sērijā ar 1-3 zaudēja Brno “Kometa”. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas, no kurām četras pirmās nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, nākamās astoņas sacentās astotdaļfinālā, bet divas pēdējās “play-off” neiekļuva.