Ābols gūst vārtus SHL mačā; Švanenbergs rezultatīvs Somijā

12/03/2022 19:46
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols sestdien Stokholmā guva vārtus Zviedrijas hokeja augstākās līgas (SHL) spēlē, viņa un un Kristapa Zīles pārstāvētajai “Orebro” izbraukumā svinot uzvaru. “Orebro” viesos ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) pieveica Stokholmas “Djurgarden”.

Ābols guva uzvaras vārtus jau septītajā minūtē. Komandas kapteinis uz ledus pavadīja 15 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, vienreiz pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja 75% iemetienu un maču noslēdza ar +/- rādītāju +1. Tikmēr aizsargs Zīle laukumā bija 20 minūtes un 50 sekundes, izceļoties ar četriem spēka paņēmieniem un +/- rādītāju +1.

Vārtsarga Kristera Gudļevska un aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā Jēvles “Brynas” savā laukumā ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) apspēlēja līdervienību Engelholmas “Rogle”. Cibuļskis 11 minūtēs un 34 sekundēs divreiz meta pa vārtiem un sakrāja +/- rādītāju +1. Gudļevskis maču pavadīja uz rezervistu soliņa.

“Lulea” bez Dana Ločmeļa pieteikumā viesos ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) mājās pārspēja vārtsarga Jāņa Kalniņa bijušo klubu Vēkšes “Lakers”. Uzvaru viesi guva septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Oskars Engsunds.

Ar 89 punktiem 48 mačos “Lulea” ieņem otro vietu, ar 75 punktiem 49 mačos sestā ir “Orebro”, “Brynas” ar 64 punktu 49 spēlēs ir desmitā, bet Roberta Mamčica pārstāvētā “Linkoping” ar 61 punktu 49 mačos ir 11.pozīcijā. Pagājušajā sezonā Vekšes “Lakers” finālā pieveica “Rogle” vienību.

Somija

Latviešu hokejists Jānis Švanenbergs sestdien Jiveskiles JYP rindās Somijas čempionātā rezultatīvi piespēlēja, taču viņa pārstāvētā Raumas “Lukko” piedzīvoja zaudējumu savā laukumā. “Lukko” mājās ar 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) piekāpās Turku TPS. Cīņu Švanenbergs beidza ar +/- rādītāju +1.

Divu Latvijas hokejistu pārstāvēto komandu cīņā aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Lahti “Pelicans” mājās ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpās uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētajai Mikeli “Jukurit”. Hokejisti ar ierakstiem galvenajos statistikas rādītājos neizcēlās.

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš palika uz rezervistu soliņa, bet Tamperes “Tappara” izbraukumā pēcspēles metienos ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pieveica Kuopio “KalPa”. Jiveskiles JYP bez Daniela Bērziņa pieteikumā savā laukumā pagarinājumā ar 4:5 (0:1, 1:2, 3:1, 0:1) piekāpās Tamperes “Ilves”.

Somijas līgā Kalniņa pārstāvētā “Tappara” ar 103 punktiem 55 cīņās ir otrā, Oskara Batņas pārstāvētā Mikeli “Jukurit” ar 104 punktiem 56 spēlēs ieņem trešo vietu, “Pelicans” ar 87 punktiem 56 mačos ieņem devīto vietu, Jāņa Švanenberga Raumas “Lukko” ar 82 punktiem 53 mačos ir 11., bet JYP ar 56 punktiem 57 cīņās ir 13.vietā 15 komandu konkurencē.

Šveice

Latvijas uzbrucējs Deniss Smirnovs sestdien asistēja vārtu guvumā Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē un kopā ar Ženēvas “Servette” komandu izcīnīja uzvaru. Ženēvas hokejisti mājās ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto “Lausanne”.

Smirnovs nepilnas divas minūtes pirms pirmā perioda palīdzēja panākt rezultātu 1:0, vairākumā izdarot uzmetienu uz vārtiem. Viņš šajā duelī uz ledus bija 18 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1. Aizsarga Sanda Smona nebija ženēviešu pieteikumā.

Ķēniņš 20 minūtēs un 29 sekundēs izpildīja četrus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu raidījumu, uzvarēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Neveiksmīgs mačs izvērtās vārtsargam Ivaram Punnenovam, kura pārstāvētā Langnavas “Tigers” mājās ar 3:7 (0:1, 2:4, 1:2) kapitulēja “Davos” vienībai.

Punnenovs pirmajos divos periodos atvairīja 15 no 20 metieniem, bet trešajā trešdaļā vārtus sargājušais Tims Baumans neitralizēja piecas no septiņām ripām. no “Tigers” pārstāvošajiem latviešu hokejistiem pieteikumā bija tikai uzbrucējs Oskars Lapinskis, bet viņš laukumā nedevās.

Tikmēr pār čempioni “Zug” uzvaru svinēja uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā “Biel-Bienne”, kas savu tribīņu priekšā bija pārāka papildlaikā ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:2, 0:0, 1:0). Indrašis spēlēja 15 minūtes un piecas sekundes, uzvarēja trīs no astoņiem iemetieniem, tika pie četrām soda minūtēm un dueli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Uzbrucējs Kaspars Daugaviņš un “Bern” sestdien nespēlēja.

“Biel-Bienne” ar 84 punktiem 50 spēlēs ieņem sesto vietu, “Lausanne” ar 84 punktiem 50 spēlēs ir septītā, bet “Servette” ar 85 punktiem 51 cīņā ir pozīciju zemāk. “Bern” ar 65 punktiem 51 cīņā ieņem desmito pozīciju, bet “Tigers” ar 35 punktiem 49 spēlēs ierindojas 12.vietā 13 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par NL čempioniem tika kronēti “Zug” hokejisti