Ābols gūst vienīgos vārtus “Orebro” zaudējumā

14/03/2021 23:25
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols svētdien guva vārtus Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) spēlē, viņa pārstāvētajai “Orebro” komandai piedzīvojot neveiksmi. Erebrū hokejisti viesos ar rezultātu 1:5 (0:1, 1:3, 0:1) piekāpās “Oskarshamn” komandai.

Ābols vārtus guva 76 sekundes pirms otrā perioda beigām, kad vairākumā palika nepieskatīts pie labā vārtu stabiņa un ieguva pretinieku vārtsarga nenofiksēto ripu, raidot to mērķī – 1:4. Latvijas hokejists ar rezultativitātes punktiem izcēlies sešās spēlēs pēc kārtas – Ābols šajā sērijā guvis piecus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles. Svētdien viņš uz ledus pavadīja 20 minūtes un 19 sekundes, divreiz meta pa vārtiem, uzvarēja 69% iemetienu, tika pie divām soda minūtēm un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Sestdien šo abu vienību duelī “Orebro” savā laukumā uzvarēja ar 7:1, bet Ābols izcēlās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Ābols šajā sezonā 44 spēlēs guvis 19 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlējis. Viņš ir savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists. Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001.gada sezonā guva 21 vārtus.

“Orebro” ar 84 punktiem 49 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņem ceturto vietu. Līdz regulārā čempionāta beigām palikuši trīs mači. Janvārī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas “Panthers” ievietoja Ābolu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, no kura latvieti neizvēlējās neviena cita NHL vienība.

Vācija

Latvijas aizsargs Artūrs Kulda svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) spēlē, viņa pārstāvētajai Nirnbergas “Ice Tigers” komandai ciešot septīto zaudējumu pēc kārtas. “Ice Tigers” savā laukumā ar rezultātu 2:5 (0:1, 0:4, 2:0) zaudēja Ingolštates ERC hokejistiem.

Kulda rezultatīvi piespēlēja trešā perioda ceturtajā minūtē, palīdzot panākt 1:5. Viņš šajā duelī uz ledus pavadīja 21 minūti, piecreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Nirnbergas komanda ar 17 punktiem 24 spēlēs ir pārliecinoši pēdējā vietā starp septiņām Dienvidu grupas vienībā.

Tikmēr uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Filipa Bunča, kā arī aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Krēfeldes “Pinguine” viesos ar 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) atzina Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” pārākumu Bindulis 14 minūtēs un 37 sekundēs divreiz meta pa vārtiem un bloķēja vienu metienu, Buncim 17 minūtēs un sešās sekundēs tāda pati bilance, kā arī viens uzvarēts iemetiens, bet Karsums astoņās minūtēs un 47 sekundēs izpildīja vienu raidījumu un tika pie divām soda minūtēm. Karsumam lietderības koeficients bija neitrāls, bet Buncim un Bindulim – negatīvs, attiecīgi -1 un -2.

“Pinguine” ar 15 punktiem 24 spēlēs Ziemeļu grupā ierindojas pēdējā – septītajā vietā. DEL regulārajā čempionātā 14 komandas sadalītas divās grupās – Ziemeļu un Dienvidu. Savas grupas ietvaros komandas aizvadīs četras savstarpējās spēles, bet ar otras grupas vienībām būs pa diviem savstarpējiem mačiem. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.