Ābols iemet jau trešajā spēlē pēc kārtas; Merzļikinam un Ķēniņam mainīgas sekmes Šveicē

29/01/2019 23:40

Zviedrijas augstākajā hokeja līgā lielisku sniegumu turpina demonstrēt Latvijas izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš šovakar jau trešo spēli pēc kārtas izcēlās ar vārtu guvumu, palīdzot “Orebro” vienībai savā laukumā pagarinājumā pārspēt vienu no turnīra vadošajām vienībā Gēteborgas “Frolunda” – 4:3.

Ābols ar savu 14. precīzo raidījumu šosezon izcēlās mača 34. minūtē, tobrīd panākot rezultātu 3:2 mājinieku labā. “Frolunda” noslēdzošajā trešdaļā spēja panākt līdzsvaru 3:3, tomēr sekojošajā pagarinājumā uzvaru “Orebro” vienībai jau papildlaika 15. sekundē atnesa amerikānis Šeins Hārpers.

Rodrigo darbojās “Orebro” pirmajā uzbrucēju virknējumā un uz ledus pavadīja 15:09 minūtes, vārtu guvumam pievienojot arī 64,3% uzvarētu iemetienu un pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon aizvadītajās 30 Zviedrijas līgas spēlēs Ābola rēķinā 14 vārtu guvumi (dalīts trešais labākais rādītājs čempionātā) un viena rezultatīva piespēle.

“Orebro” ar 42 punktiem 37 spēlēs turnīra kopvērtējumā ieņem priekšpēdējo, 13. pozīciju.

Tikmēr Šveices augstākajā līgā zaudējumu savā laukumā cieta Elvja Merzļikina pārstāvētā “Lugano”, kas ar rezultātu 2:4 piekāpās Langnau “Tigers” vienībai, ko pārstāv savainotais vārtsargs Ivars Punnenovs.

Merzļikins atvairīja 28 no 31 pretinieku metiena (90,3%), bet šosezon kopumā latvietis katrā mačā ielaidis 2,53 ripas un ticis galā ar 91,7% raidījumu.

Savukārt “Lausanne” kluba sastāvā pēc vienas spēles diskvalifikācijas par rupju pārkāpumu laukumā šovakar atgriezās Ronalds Ķēniņš, palīdzot savai komandai viesos ar 4:3 pagarinājumā pārspēt Šveices čempioni “Zurich”. “Lausanne” izlīdzinājumu izrāva vien pusminūti pirms pamatlaika beigām, bet panākumu pagarinājuma 82. sekundē nodrošināja Dario Trutmana precīzais metiens.

Ķēniņš (šosezon 8+15) bija iekļauts viesu trešajā uzbrucēju virknējumā un nospēlēja 19:41 minūti, izpildīja četrus metienus pa vārtiem un spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Šveices līgas kopvērtējumā līdere ar 82 punktiem 38 mačos ir “Bern” vienība. “Lausanne” ar 62 punktiem 40 cīņās ieņem sesto pozīciju, kamēr “Lugano” 39 spēlēs iekrājusi 55 punktus, kas dod devīto vietu 12 komandu konkurencē.