Ābols kaldina “Orebro” uzvaru Zviedrijas čempionāta spēlē

08/12/2020 23:33
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols Zviedrijas augstākās līgas (SHL) spēlē izcīnīja uzvaru savā laukumā. Ābola pārstāvētā “Orebro” komanda mājās pagarinājumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pārspēja “Leksands”.

Ābols 17 minūtēs un 51 sekundē laukumā trīsreiz meta pa pretinieku vārtiem, nopelnīja +/- rādītāju +1, kā arī uzvarēja 40% iemetienu. Pagarinājuma 88.sekundē vienīgos vārtus spēlē iemeta Borna Renduličs. Ābols šosezon 14 spēlēs guvis piecus vārtus un četrreiz rezultatīvi piespēlējis.

“Orebro” ar 36 punktu 19 mačos ieņem piekto vietu starp 14 komandām, kamēr viņu otrdienas pretinieki ar 31 punktu 21 spēlē ir septītie.

Iepriekšējo sezonu hokejists pavadīja Ziemeļamerikā, pārsvarā spēlējot Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Springfīldas “Thunderbirds”, bet dažās spēlēs pārstāvot arī Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) vienību Grīnvilas “Swamp Rabbits”. Tā kā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezona ir krietni iekavēta, Erebrū hokeja vienība ir vienojusies ar Floridas “Panthers” klubu par Ābola īrēšanu. Iepriekšējā sezonā Erebrū klubs 14 vienību konkurencē ierindojās astotajā vietā.

Čehija

Latvijas hokejista Māra Bičevska vienībai otrdien Čehijas augstākās līgas spēlē padevās kārtas iespaidīgākā uzvara, taču neviens no Latvijas hokejistiem savās cīņās ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

“Mlada Boleslav” mājās ar 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) sagrāva “Olomouc”. Bičevskis laukumā pavadīja 13 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā uzvarēja piecos no 11 iemetieniem.

Gunta Galviņa pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži” ar 4:3 (2:2, 2:1, 0:0) mājās apspēlēja Pardubices “Dynamo”. Galviņš mājinieku rindās 16 minūtēs un 16 sekundēs divreiz pielietoja spēka paņēmienu un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -2.

Oskara Cibuļska un Uvja Balinska pārstāvētā Litvīnovas “Verva” mājās pagarinājumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Ostravas “Vitkovice”. Balinskis šajā spēlē nepiedalījās iegurņa muskuļa traumas dēļ. Viņa tautietis Cibuļskis laukumā pavadīja 16 minūtes un 29 sekundes. To laikā viņš izdarīja divus metienus pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Uzvaras vārtus “Verva” rindās jau 14.pagarinājuma sekundē iemeta Patriks Zdrāhals.

Savukārt Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno “Kometa” viesos ar 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) piekāpās Liberecas “Bili Tygri”. Freibergs laukumā pavadīja 12 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā ar ierakstiem spēles protokolā neizcēlās.

Šosezon Čehijas spēcīgākajā līgā spēlē 14 komandas. Covid-19 pandēmijas dēļ vienības aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu – no 16 līdz 19 mačiem. No latviešu komandām visaugstāk tabulā ir “Ocelārži”, kas ar 46 punktiem 17 spēlēs ir līdere. “Mlada Boleslav” ar 36 punktiem 18 spēlēs ir piektā, Freiberga klubs ar 20 punktiem 17 dueļos atrodas trīs pozīcijas zemāk, bet “Verva” ar 18 punktiem 17 cīņās ieņem 11.vietu.

Norvēģija

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers otrdien nebija Stavengeras “Oilers” sastāvā Norvēģijas spēcīgākajā līgā, komandai izbraukumā piekāpjoties Hāmaras “Storhamar Elite” – 1:3 (1:0, 0:1, 0:2).

Pēc 17 spēlēm “Oilers” ar 30 punktiem ceturtā starp desmit klubiem, kamēr viņu otrdienas pretinieki ar 35 punktiem 17 mačos ieņem trešo vietu. Balcers desmit spēlēs šosezon sakrājis 15 (7+8) rezultativitātes punktus. Balcers pēdējo reizi “Oilers” komandā spēlēja 2015./16.gada sezonā. Togad viņš arī otro reizi pēc kārtas tika kronēts par Norvēģijas čempionu, bet “Oilers” tas bija jau piektais tituls pēc kārtas. Arī gadu vēlāk “Oilers” svinēja uzvaru vietējā čempionātā.

Jau ziņots, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Otavas “Senators” pēc jauna viena gada līguma noslēgšanas ar latviešu uzbrucēju Rūdolfu Balceru izīrējusi viņu Stavangeras “Oilers”, kurā latvietis jau spēlēja pirms došanās uz Ziemeļameriku. Balcers būtu pievienojies Norvēģijas klubam jau agrāk, taču to aizkavēja sarunas ar Otavas “Senators” pa jauno līgumu.