Ābols palīdz “Orebro” atspēlēties SHL 1/4 finālā, Balinskim vārti un piespēle uzvarā Čehijā

19/03/2023 21:17
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols šovakar tika pie rezultatīvas piespēles Zviedrijas hokeja līgas (SHL) ceturtdaļfināla otrajā spēlē, palīdzot viņa un Riharda Mareņa pārstāvētajai “Orebro” izcīnīt uzvaru. “Orebro” izbraukumā ar rezultātu 4:3  pārspēja “Timra” vienību un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-0.

Pēc Ābola piespēles mača 52.minūtē pretinieku vārtos ripu raidīja Markuss Hardegards un panāca neizšķirtu, bet vēl pēc nedaudz vairāk kā piecām minūtēm uzvaru nesošos vārtus guva Līnuss Ēbergs.

Ābols šajā duelī uz ledus pavadīja 13 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā uzvarēja deviņos no 11 iemetieniem, vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja spēka paņēmienu un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2. Marenis spēlēja divas minūtes un 19 sekundes un statistikas ailēs neatzīmējās.

Čehija

Šovakar Čehijas ekstralīgas 1/4 finālā uzvaru svinēja Libereces “Bili Tygri” ar Uvi Balinski ierindā. Libereces vienība ar 4:2 pārspēja “Mountfield” un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Teicams mačs padevās Balinskim, kurš guva “Bili Tygri” pirmos vārtus, kā arī asistēja trešajā golā.  Čehijas līgas rezultatīvākais aizsargs 23 minūtes un četrās sekundēs izcēlās ar vienu metienu, vienu bloķētu pretinieku “šāvienu”, kā arī neitrālu lietderības koeficientu. Jāpiemin, ka “play-off” izcīņā Balinskis jau izcēlies ar sešiem (1+5) punktiem, kas ir ceturtais labākais rādītājs starp visiem spēlētājiem.

Citā 1/4 fināla duelī neveiksmi piedzīvoja Tršinecas “Ocelari”, kuras sastāvā gan nebija savainotais Kārlis Čukste. Latvijas aizsarga pārstāvētā vienība ar 2:3 piekāpās Prāgas “Sparta”, sērijā nonākot iedzinējos ar 0-1.

Dānija

Dānijas līgas pusfinālā iekļuva Herningas “Blue Fox” ar Andri Džeriņu ierindā, kas 1/4 fināla piektajā mačā ar 3:2 pieveica “Frederikshavn”, sērijā triumfējot ar 3-2. Pieredzējušais latvietis spēlēja “Blue Fox” pirmajā uzbrucēju virknējumā, taču viņš bez palika bez rezultativitātes punktiem.