Ābols par līguma laušanu ar “Panthers”: Tas bija diezgan skarbi un arī pārsteidzoši

10/05/2021 13:15

Latvijas izlases hokejists Rodrigo Ābols  sarunā ar “Sporta Avīzi” atcerējās līguma laušanu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Floridas “Panthers”, sakot, ka tas viņam pašam bijis diezgan skarbi un pārsteidzoši.

Ābols pirms 2019./20. gada sezonas parakstīja divu sezonu divvirzienu līgumu ar “Panthers”. NHL viņš nevienu spēli tā arī neaizvadīja, taču viņš rādīja atzīstamu sniegumu Amerikas Hokeja līgas (AHL) vienībā Springfīldas “Thunderbirds”, kuras rindās 36 spēlēs sakrāja 23 (7+16) punktus.

Tomēr pirms šīs sezonas “Panthers” lauza līgumu ar Ābolu, par ko pats hokejists bija pārsteigts. “To [iemeslus] es pats vēl līdz galam nezinu un varbūt nekad arī neuzzināšu. Kad sākās pandēmija, tika runāts, ka sezona tiks pārcelta vēlāk. Tam topot pilnīgi skaidram, izskatīju variantus, kā varētu spēlēt Eiropā. Vēl bija spēkā līgums ar viņiem, ko parakstīju pirms diviem gadiem, bet bija iespēja braukt spēlēt uz Zviedrijas līgu.”

“Prasīju Floridai, vai viņi to uzskata par labu ideju, un man atbildēja, lai braucot, jo nav zināms, kad NHL vispār sāks spēlēt. Pēc tam jau parādījās runas, ka viņiem pandēmijas dēļ pat nebūs fārmkluba. Kad Eiropā sākās sezona, par spēlētāju attīstību atbildīgais treneris sūtīja klipus un teica, ka Floridā visi ir apmierināti ar to, kā spēlēju, to pašu stāstīja arī aģents. Tomēr pirms Ziemassvētkiem atskanēja zvans, ka viņiem vajagot vietu, lai parakstītu jaunu līgumu, un viņi neredzot mani savos nākotnes plānos. Nākamgad viņi gribētu piedāvāt tikai AHL līgumu,” atklāja Ābols

“Tas bija diezgan skarbi un arī pārsteidzoši. Ģenerālmenedžeris, kurš parakstīja līgumu ar mani, tika atlaists, atnāca jauns menedžeris ar savu vīziju, un es plānos vienkārši vairs neietilpu,” stāsta uzbrucējs. Pērnā gada otrajā pusē Deilu Teilonu “Panthers” ģenerālmenedžera amatā nomainīja Bils Zito.

Ābolam šobrīd ir aktīvs līgums ar Zviedrijas augstākās līgas (SHL) vienību “Orebro” līdz 2023. gadam. “Līgumā man ir punkts, ka varu braukt prom, ja tiek piedāvāts NHL līgums. Jānodrošina arī kaut kāda stabilitāte pašam sev, Zviedrija ir ļoti laba līga, kurā turpināt attīstīties. Ja kāda komanda redzēs, ka esmu gana labs un viņus ieinteresēšu, protams, braukšu un mēģināšu vēlreiz.”

Pazīstamā trenera Arta Ābola dēls Rodrigo 2016. gadā tika draftēts NHL ar 184. numuru. Tolaik viņu izvēlējās Vankūveras “Canucks” vienība.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…