Ābols parāda augstāko klasi un ar fenomenālu sniegumu kaldina “Orebro” uzvaru (VIDEO)

08/12/2022 22:27
Rodrigo Ābols

Latvijas hokejists Rodrigo Ābols šodien Zviedrijas augstākās līgas (SHL) spēlē demonstrēja fenomenālu sniegumu, gūstot divus vārtus un atdodot trīs rezultatīvas piespēles, kaldinot “Orebro” drošu uzvaru izbraukumā pret Jenšēpingas “HV 71” – 7:4

Ābols savu uguņošanu uzsāka jau pirmajā periodā. Nedaudz vairāk kā piecas minūtes pirms trešdaļas beigām viņš realizēja komandas skaitlisko vairākumu, pielabojot partnera metienu no zilās līnijas un tobrīd izvirzot viesus vadībā (2:1).

Ābols gūst “Orebro” otros un savus pirmos vārtus

Jenšēpingas vienība gan ātri vien atspēlējās, taču spēles lūzuma punkts bija minūti un 12 sekundes pirms trešdaļas beigām, kad “HV 71” spēlētājs Daniels Glads par spēka paņēmienu nopelnīja 5+10 minūšu noraidījumu. To lieliski izmantoja Ābols un komanda. Latvietis perioda pēdējā minūtē asistēja Leo Karlsona vārtu guvumā, ripai ar “mocībām” aizslīdot līdz jaunā zviedra nūjai, kurš apspēlēja “HV 71” vārtsargu un atkal izvirzīja vadībā “Orebro” komandu (3:2).

Ābols asistē “Orebro” trešajos vārtos

Tas gan nebija viss. “Orebro” arī pēc pārtraukuma varēja spēlēt vairākumā, un jau otrās trešdaļas 17. sekundē Ābols ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī guva savus otros un komandas ceturtos vārtus spēlē, kā arī pēc nedaudz vairāk kā trīs minūtēm latvietis pielika nūju Filipa Holma veiktajam metienam, un pēc rikošeta ripa nonāca pie Jani Lajunena – Latvijas izlases uzbrucēja rēķinā samērā veiksmīga rezultatīva piespēle.

Savu šovu Ābols pabeidza trešajā periodā, kad viņš nopelnīja savu piekto punktu spēlē, asistējot Eliasam Petersonam. “Orebro” kapteinis uz ledus pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā papildus saviem pieciem punktiem viņš arī uzvarēja 50% no iemetieniem, kā arī spēli Ābols pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šosezon 24 mačos SHL latvietis izcēlies ar 15 (7+8) rezultativitātes punktiem. “Orebro” ar panākumu pārtrauca četru zaudējumu sēriju, kas ļāva turnīra tabulā pakāpties uz 6. vietu. Jāatgādina, ka diskvalifikācijas dēļ mačā nepiedalījās Rihards Marenis, kurš tikai pagājušā nedēļā kļuva par Ābola komandas biedru.