Ābols pēc mača ar Kanādu: Man nebija kauns būt uz soliņa

11/08/2022 09:10
Artis Ābols

Latvijas hokejisti parādījuši, ka var spēlēt augstā līmenī, neskatoties uz zaudējumu pasaules čempionātā mājiniekiem kanādiešiem trešdien norādīja Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokejisti junioru elites divīzijas otrajā spēlē zaudēja Kanādai ar 2:5 (1:1, 0:3, 1:1), piedzīvojot otro neveiksmi divās spēlēs. “Lai vai kā, bet tas ir zaudējums, bet tajā pat laikā mēs parādījām, ka varam spēlēt,” pēc mača teica izlases galvenais treneris. “Man nebija kauns būt uz soliņa, kā tas bija vakar pēdējās piecās minūtēs.”

Kā norādīja Ābols, mačs tika zaudēts otrajā trešdaļā. “Nevaru teikt, ka mums ir slikts mazākums, bet divus vārtus zaudējām mazākumā. Tas ir junioru hokejs. Mūsu spēlētājiem emocijas ņēma virsroku,” skaidroja treneris.

Izlases vadītājs tāpat slavēja hokejistus par parādīto sniegumu. “Labi, ka spēlējām saturīgu hokeju un trešajā trešdaļā, spēlējot divas dienas pēc kārtas, mēs 15:14 pārmētājām Kanādu. Guvām vārtus vairākumā un, principā, [Ģirtam] Silkalnam bija jāgūst trešie vārti. Diemžēl zaudējums, bet man par to nav kauns,” atzina Ābols.

Nākamo maču A apakšgrupā Latvijas hokejisti aizvadīs naktī uz sestdienu, kad plkst.01.00 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar Slovākijas izlasi. Maču tiešraidē pārraidīs kanāls TV6. Vēl latviešiem 14.augustā būs spēle ar Čehiju. Četras labākās no piecām apakšgrupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā. Pēdējo reizi augstākajā divīzijā Latvija spēlēja 2017.gada sākumā, kad zaudēja visās spēlēs un izkrita uz līmeni zemāku turnīru. Pēc tam, kad Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) diskvalificēja Krieviju, elites divīzijā radās brīva vieta vienai komandai. Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā decembrī uzvarēja Baltkrievija, kas arī diskvalificēta no starptautiskajām sacensībām, tādējādi ceļazīmi uz turnīru ieguva Latvija, kas pēc spēka otrajā čempionātā palika otrā.