Ābols: Redzot Banki uzrunu pēc uzvaras pār Spāniju, es saku – tas ir Bobs Hārtlijs

05/09/2023 20:10
Nokopēts
Artis Ābols

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera asistents Artis Ābols podkāstā “Bufete” salīdzinājis kādreizējo valstsvienības stūrmani Bobu Hārtliju ar Latvijas basketbola izlases tagadējo galveno treneru Luku Banki.

Jau vēstīts, ka 3. septembrī Latvijas basketbolisti uzrakstīja jaunu lappusi valsts basketbola vēsturē, ar 104:84 apspēlējot Brazīliju un kvalificējoties Pasaules kausa ceturtdaļfinālam, kur mūsējo pretinieki būs Vācijas izlase.

“Cepuri nost Lukam Banki ar palīgiem, ka viņi spēj menedžēt šo sastāvu, jo mēs praktiski izteikti spēlējam bez centra. Samenedžēt uz katru spēli tā, lai viņi ir nevis konkurētspējīgi, bet uzvarētspējīgi, cepuri nost. Pirmo reizi uzvarēta Spānija [patiesībā otro, jo iepriekš Spānija pieveikta arī 1935. gadā], līdzīgi kā mēs [pasaules čempionātā] pirmo reizi pieveicām Čehiju. Baigi svarīgā spēle – mums bija jāuzvar Šveici [lai tiktu ceturtdaļfinālā], un basketbolistiem – ņemsim vai nu Franciju, vai nu Brazīliju. Kaut kādas paralēles tur var vilkt,” saka Ābols.

“Arī redzot Banki uzrunu ģērbtuvē pēc uzvaras pār Spāniju, jāspēlē viens par otru, par savu valsti, es saku – tas ir Bobs Hārtlijs, bezmaz identiski vārdi. Man ir ieraksts no Kopenhāgenas [2018. gada PČ], kad mēs uzvarējām dāņus un tikām ceturtdaļfinālā. Daudz līdzības var redzēt,” pārliecināts treneris.

“Vadības stils – redzot to, ka viņš ne uz mirkli nedod atslābināties, norāda uz katru sīkumu, tas ir līdzīgi, kā bija Hārtlijam. Un te ir gan plusi, gan mīnusi. Daudzi teikuši, ka pie Hārtlija ir grūti spēlēt, kā viņš tev baksta uz katru kļūdu. Es arī sevi ik pa laikam noķēru pie domas, ka man būtu grūti spēlēt pie Boba. Tomēr Bobs bija pirmais, kurš runāja par hokeju, kurš mums lika skatīties uz augšu, nevis uz leju.”

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām