Ābols turpina savu “karsto” spēļu sēriju, latviešiem “ražīga” diena Čehijā (VIDEO)

20/12/2022 22:53
Rodrigo Ābols

Zviedrija

Latvijas hokejistu Rodrigo Ābola un Riharda Mareņa pārstāvētā “Orebro” komanda Zviedrijas hokeja līgas (SHL) spēlē ar 4:2 pārspēja “Lulea”.

Savu izcilo spēļu sēriju turpināja Ābols, ar rezultativitātes punktiem izceļoties piekto maču pēc kārtas. Šoreiz uzbrucēja kontā vārtu guvums – viņš ar precīzu metienu skaitliskajā vairākumā izcēlās otrajā periodā, tobrīd panākot 2:1. Kopumā 18 minūtēs un 14 sekundēs Ābolam četri metieni pa vārtiem un divi spēka paņēmieni. Tikmēr Marenis deviņās minūtēs un 12 sekundēs pretinieku cietoksni apdraudēja vienu reizi.

Šosezon Ābols izcēlies ar 20 (8+12) punktiem, no kuriem 11 gūti pēdējās piecās spēlēs, kamēr Marenim šis bija tikai otrais mačs “Orebro” rindās – viņš sezonu iesāka Zviedrijas pēc spēka otrās līgas klubā “MoDo”.

Ābola vārtu guvums

Čehija

Čehijas ekstralīgu turpina “bombardēt” Roberts Bukarts, kurš guva savus 14. vārtus sezonā, kas gan neglāba Vitkovices “Ridera” no zaudējuma ar 3:4 papildlaikā pret “Mountfield”. Bukarts vārtus guva trešajā trešdaļā.

Produktīvs mačs komandas zaudējumā padevās arī Oskaram Cibuļskim un Kristapam Sotniekam, kuri katrs atzīmējās pa rezultatīvai piespēlei Kladno “Rytiri” neveiksmē pret Brno “Kometa”. Rezultatīva piespēle arī Kristapa Zīles kontā, kas sekmēja viņa, Jāņa Jaka un Ralfa Freiberga pārstāvētās Litvīnovas “Verva” uzvarā pēcspēles metienos 3:2 pret Liberecas “Bili Tygri” bez sava rezultatīvākā aizsarga Uvja Balinska ierindā.

Savu piekto punktu sezonā nopelnīja Kārlis Čukste. Aizsargs atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Tršinecas “Ocelarzi” panākumā ar 4:2 pret Karlovi Vari “Energy”.  Tikmēr savā 26. sezonas spēlē joprojām punktus nespēja gūt Māris Bičevskis, kas gan neliedza “Mlada Boleslav” ar 2:1 pārspēt Mārtiņa Dzierkala un Kristofera Binduļa pārstāvēto Česke Budejovices “Motor”.

Slovākija

Patriks Ozols izcēlās ar rezultatīvu piespēli Trenčīnas “Dukla” panākumā ar 3:1 pret “Nitra”, kuras rindās vienīgos vārtus guva Filips Buncis. Tikmēr Patrika Zabusova un Vitālija Pavlova pārstāvētā “Michalovce” ar 5:1 sagrāva “Presov”, kamēr “Liptovsky Mikulas” ar Mārtiņu Karsumu ierindā ar 0:3 kapitulēja “Zvolen”.

Vācija

Ar Kaspara Daugaviņa varoņdarbiem nepietika Izerlonas “Roosters” komandai, lai izcīnītu panākumu Vācijas līgā. “Roosters” savā laukumā ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās “Bremerhaven”. Daugaviņš vispirms guva vienības otros vārtus, tobrīd izvirzot komandu vadībā, kā arī pēcspēles metienu sērijā latvietis vienīgais sekmīgi realizēja “bullīti”. 31 mačā šosezon Daugaviņam 24 (12+12) punkti.

Dānija

Panākumu savai komandai Dānijas čempionātā atnesa Andris Džeriņš, iemetot uzvaru nesošo bullīti, palīdzot Hernigas “Blue Fox” ar 5:4 pārspēt Esbjergas “Energy”. Latviešu uzbrucējam arī vārtu guvums pamatlaikā, kas tobrīd ļāva izvirzīties vadībā ar 4:3, taču pārsvars netika noturēts.

Šveice

Ivars Punnenovs atvairīja 35 metienus un tika pie rezultatīvas piespēles Šveices hokeja virslīgas (NL) spēlē, palīdzot “Lausanne” savā laukumā ar 5:2 (0:1, 3:0, 2:1) pieveikt ‘Bern” vienību. Punnenovs spēles pēdējā minūtē asistēja Mihaelam Raflam piektajos gūtajos vārtos, kamēr Latvijas uzbrucējs “Lausanne” rindās Ronalds Ķēniņš mačam nebija pieteikts.

Latvijas vārtsargs šajā sezonā 24 mačos vidēji ielaidis 2,62 ripas un atvairījis 92,22% metienu, šajā rādītājā esot trešais labākais līgā.

Tikmēr Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers” savā laukumā ar rezultātu 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) atzina Cīrihes “Lions” vienības pārākumu. Lapinskis uz ledus bija 15 minūtes un 14 sekundes, no tām divas minūtes un 29 sekundes spēlējot vairākumā. Latviešu uzbrucējs izcēlās ar diviem metieniem pa pretinieku vārtiem un negatīvu lietderības koeficientu -1.

Vēl uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas “Servette”  izbraukumā spēlē ar 4:3 (2:0, 0:2, 2:1) pārspēja Rapersvilas-Jonas “Lakers” vienību. Smons spēlēja divas minūtes un 26 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu metienu, bet Smirnovs laukumā devās uz minūti un sešām sekundēm, izceļoties ar vienu zaudētu iemetieni. Abi Latvijas hokejisti maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Turnīra tabulā līdervienība ir “Servette”, kas 30 mačos izcīnījusi 65 punktus, “Lausanne” ar 37 punktiem ieņem 11.vietu, bet “Tigers” ar tādu pat punktu skaitu ir pozīciju zemāk.