AC “Milan” atkal varētu tikt pārdots

The new owner of AC Milan, Li Yonghong (C), David Han Li (L), who is reported to most likely become the future chairman of Italian Serie A soccer club AC Milan, and Marco Fassone (R), the new CEO of AC Milan, pose with club jerseys during a news conference organized at the Casa Milan in Milan, Italy, 14 April 2017. The 31-year era of Silvio Berlusconi as AC Milan owner came to an end on 13 April 2017 evening when Chinese businessman Li Yonghong formally became the owner. Berlusconi's holding company Fininvest earlier closed a deal selling shares of the seven-time European champion's to Luxembourg-based vehicle Rossoneri Sport Investment Lux, created ad hoc by the Chinese investor. 'Fininvest today finalised the sale to Rossoneri Sport Investment Lux of its entire stake, 99.93 per cent held in AC Milan', a joint statement said. EPA/MATTEO BAZZI

Itālijas spēcīgākās futbola līgas Seria A klubs AC “Milan” atkal varētu mainīt īpašniekus.

Football Italia vēsta, ka kluba kontrolpaketi varētu iegādāties uzņēmējs no Saūda Arābijas. Komanda pagaidām pieder apšaubāmiem investoriem no Ķīnas, kas komandu ieguva aizvadītajā vasarā.

Milānas klubu vēlas iegādāties miljardieris Favazs Al-Hokairs. Tiek lēsts, ka viņa bagātība mērāma vismaz 1,2 milardos eiro. Viņam pieder celtniecības kompānija “Fawaz Abdulaziz Alhokair Group”.

Aizdomu ēnu par “Milan” nākotni uzlicis The New York Times atklātais: komandas īpašnieks no Ķīnas Jonghongs Lī nav uzņēmējs par ko viņš uzdodas. Laikraksts paziņojis, ka Lī nav saistīts ar kompānijām Ķīnā, ar kurām savu saistību viņš iepriekš bija norādījis. Times norāda, ka Lī nav ne tuvu tik turīgs kā uzdevies.

Milānas komandas vadība, lai iegādātos klubu aizņēmusies milzīgas summas Londonā. Kā norāda vairāki avoti, klubam būs nopietnas problēmas atgriezt aizdevumu, ja pēkšņi tas nekļūs par Eiropas vadošo komandu.

Tāpat parādījusies informācija, ka slavenais Milānas klubs varētu tikt diskvalificēts no Eiropas kausiem.

Milānas komandas atskaites par pagājušo finansialo gadu neatbilst UEFA izvirzītajiem “financial fair-play” noteikumiem. Tāpat UEFA netic kluba nākotnes vīzijai un spējai veikt nolīgtos maksājumus.

Tiek ziņots, ka UEFA vadība uz sarunu savā mītnē Šveices pilsētā Nionā aicinājusi AC “Milan” komandas ģenerāldirektoru Marko Fasoni, tomēr viņam UEFA vadītājus nav izdevies pārliecināt.

Fasone paziņojis, ka komandas maksātspēja nav apdraudēta, pat ja komanda neiekļūs UEFA Čempionu līgā. Milānas komandas vadītājs UEFA iesniedzis vajadzīgos dokumentus, lai pierādītu komandas biznesa attīstības plānu.

Problēmās Milānas komanda nonākusi tādēļ, ka tērējusi krietni vairāk kā spējusi nopelnīt. Jau ziņots, ka komandu šovasar iegādājās investori no Ķīnas, kas uzreiz ķērās pie jaunu futbolistu iegādēs.

Aizvadītajā vasarā “Milan” iztērēja 200 milonus eiro jaunu futbolistu iegādei.

Pagājušajā nedēļā Milānas kluba vadība no amata atbrīvoja komandas galveno treneri Vinčenzo Montelo, bet par vietas izpildītāju nozīmēja kādreizējo komandas pussargu Genāro Gatuso.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar