ACB līgas izslēgšanas turnīrā piedalīsies četri latvieši

25/05/2018 00:14

Ceturtdien, 24. maijā, noslēdzoties Spānijas basketbola līgas (ACB) regulārajam čempionātam, kļuva zināmi visi izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla pāri.

Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Kirolbet Baskonia” par ceļazīmi uz pusfinālu cīnīsies ar Malagas “Unicaja” komandu, Anžejs Pasečņiks un Grankanārijas “Herbalife” spēkosies pret iepriekšējās sezonas čempioni “Valencia Basket”, Rodiona Kuruca pārstāvētā Barselonas “Lassa” duelēsies ar Andoras “MoraBanc”, kamēr ULEB Eirolīgas čempione Madrides “Real” mēros spēkus ar Tenerifes “Iberostar”.

Rolanda Šmita Fuenlabradas “Montakit” vienība savā laukumā ar rezultātu 84:70 (19:17, 25:15, 17:20, 23:18) pārspēja Sansevastjanas “Delteco GBC” komandu, ar ko gan nepietika lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm.

Šmits laukumā pavadīja 24 minūtes, kuru laikā guva 11 punktus (3/4 2p, 1/6 3p, 2/4 s.m) un izcīnīja 10 atlēkošās bumbas, nopelnot 16 efektivitātes koeficienta punktus.

Šmitam šis bija karjerā otrais “double-double” Spānijas čempionāta mačos.

Šmits pērn septembrī noslēdza piecu gadu līgumu ar Barselonas “Lassa” komandu, bet šajā sezonā tika izīrēts savai iepriekš pārstāvētajai “Montakit” vienībai. Tā kā Fuenlabradas basketbolisti neiekļuva izslēgšanas turnīrā, Šmits ceturtdien aizvadīja savu, iespējams, pēdējo spēli “Montakit” kreklā.

Savukārt Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa Vitorijas “Kirolbet Baskonia” regulārā čempionāta noslēdzošajā mačā ar 83:77 (23:14, 23:15, 15:18, 32:20) apspēlēja Mārtiņa Laksas Kompostelas “Monbus Obradoiro”.

Timma laukumā bija 21 minūti, gūstot deviņus punktus (3/5 3p), kā arī izdarot divas rezultatīvas piespēles, bet Mālmanis laukumā pavadīja divas ar pusi minūtes un punktus neguva.

Tikmēr Anžejs Pasečņiks regulāro čempionātu noslēdza ar diviem punktiem, kamēr viņa pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” savā laukumā ar rezultātu 88:78 (27:25, 14:22, 26:15, 21:16) pārspēja pagājušajā nedēļā ULEB Eirolīgā triumfējušo Madrides “Real”.

Pasečņiks laukumā pavadīja piecas minūtes un 47 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas un tika pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt pretiniekiem, kuriem šoreiz nepalīdzēja Eirolīgas MVP Luka Dončičs, tikpat sameta amerikānis Džeisī Kerols.

Ar uzvaru izslēgšanas turnīram iesildījās Rodiona Kuruca “Barcelona Lassa”, kas mājās ar 100:84 (31:20, 23:24, 22:16, 24:24) apspēlēja Saragosas “Tecnyconta” ar Latvijas izlases kapteini Jāni Blūmu sastāvā.

Kurucs šajā mačā nospēlēja divas minūtes un desmit sekundes, aizmetot garām vienu tālmetienu un bloķējot vienu metienu.

Tikmēr Blūms nospēlētajās piecās minūtēs un 14 sekundēs realizēja savu vienīgo tālmetienu un tika pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Citā mačā ārpus pieteikuma palika talantīgais Artūrs Žagars, kamēr viņa pārstāvētā Badalonas “Divina Seguros Joventut” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 85:78 (14:18, 22:18, 25:25, 24:17) uzvarēja šosezon ULEB Eirolīgā spēlējušo Malagas “Unicaja”.

Spānijas regulārajā čempionātā ar 30 uzvarām 34 spēlēs pārliecinoši triumfēja Madrides “Real”, tai ar 25 uzvarām sekoja Vitorijas “Kirolbet Baskonia”, bet Barselonas “Lassa” kontā bija 24 panākumi. Pirmo četrinieku ar 22 panākumiem noslēdza iepriekšējās sezonas čempione “Valencia Basket”, bet tālāk ar 19 uzvarām sekoja Grankanārijas “Herbalife”.

Fuenlavradas “Montakit” vienība ar 17 panākumiem bija uzreiz aiz pirmā astotnieka. Vēl Kompostelas “Monbus Obradoiro” ar 14 uzvarām bija 13.vietā, Badalonas “Divina Seguros Joventut” ar 12 uzvarām bija 15.pozīcijā, bet Saragosas “Tecnyconta” ar desmit panākumiem bija 16.vietā starp 18 vienībām un saglabāja vietu augstākajā līgā.

Komandām regulārajā čempionātā jāaizvada 34 spēles.