Adesanja ar ceturto piegājienu sakauj Pereiru un atgūst vidējā svara čempiontitulu

09/04/2023 10:56
Nokopēts
Izraels Adesanja

Aizvadītājā naktī “Ultimate Fighting Championship” (UFC) 287. cīņu šovā ASV pilsētā Maiami par vidējās svara kategorijas čempionu atkal kļuva Nigērijā dzimušais Jaunzēlandes cīkstonis Izraels Adesanja (24-2), kurš nakts centrālajā duelī ar nokautu pieveica brazīlieti Aleksu Pereiru (7-2).

Šis bija Adesanjas un Pereiras ceturtais savstarpējais duelis – iepriekš 2017. un 2018. gadā zvaigžņotie cīkstoņi tikās kikboksā, bet pērnā gada izskaņā “UFC 281” šovā. Iepriekšējās trīs reizes pārāks bija brazīlietis, tostarp novembrī notikušajā cīņā viņš atņēma Adesanjam piederošo jostu vidējā svarā. Šoreiz Adesanja gan spēja “lāstu” lauzt. Pēc līdzvērtīga un samērā mierīga pirmā raunda, kurā Adesanja vairāk paļāvās uz savu tehniku, bet Pereira uz spēku, otrajā piecminūtē abi cīkstoņi “atvērās”.

Vispirms Pereira izdarīja sitienu ar celi un pēc tam veica vairāku sitienu kombināciju, uz ko Adesanja atbildēja ar diviem spēcīgiem labās rokas sitieniem. Tas arī bija cīņas lūzums punkts – Pereira tika “nolikts uz dēļiem”, Adesanja izdarīja vēl vienu sitienu ar dūri, pēc kura tiesnesis nolēma cīņu pārtraukt. Jaunzēlandi pārstāvošais cīkstonis svinēja jau savu karjeras 16. uzvaru ar nokautu, kā arī viņš atguva iepriekš zaudēto titulu.

Citās nakts cīņās Gilberts Bērnss (22-5) vieglākajā svara kategorijā pieveica vietējo fanu mīluli Horhi Masvidalu (35-17), kurš uzreiz pēc zaudējuma paziņoja par karjeras noslēgšanu, kā arī Kevins Hollands (24-9) pārtrauca divu zaudējumu sēriju pret Santjago Ponzinibio (29-7). Kategorijā līdz 61,2 kilogramiem Robs Fonts (20-6) pirmajā raundā ar tehnisko nokautu pārspēja Adrianu Janezu (20-4), kamēr Kristians Rodrigess (9-1) guva virsroku pār Raulu Rosasu (7-1) cīņā, kas notika zem 62 kilogramiem.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām