Aģents atklāj Timmas un Bertāna komandas biedra plānus atgriezties NBA

Aleksejs Šveds, sportazinas.com
Aleksejs Šveds | Foto: Maskavas apgabala "Khimki"

VTB līgas kluba Maskavas apgabala “Khimki” spēlētāja Alekseja Šveda aģents Obrads Fimičs neizslēdz iespēju, ka viņa klients jau tuvākajā laikā varētu atgriezties Nacionālajā basketbola asociācijā ().

Viens no Krievijas labākajiem basketbolistiem spēlēja Ziemeļamerikā no 2012. līdz 2015. gadam, šajā laika posmā aizvadot 182 spēles. Tajās aizsargs izcēlās ar vidēji 7,4 punktiem, divām atlēkušajām bumbām un 2,5 piespēlēm. NBA Šveds pārstāvēja Minesotas “Timberwolves”, Filadelfijas “76ers”, Hjūstonas “Rockets” un Ņujorkas “Knicks”.

2015. gadā basketbolists atgriezās Krievijā un kopš tā laika viņš pārstāv “Khimki” vienību. “Mums jau bija uzsāktas pārrunas ar “Khimki” par līgumu pagarināšanu, bet skaidrība būs tad, kad Eirolīga pieņems galējo lēmumu par šo sezonu. Bija interese no trīs Eirolīgas top-klubiem, kuri būtu spējīgi pavilkt viņa prasības. Sākumā mēs, protams, uzklausīsim “Khimki” piedāvājumu, jo šeit viņš jūtas komfortabli un viņu mīl vietējie līdzjutēji,” norāda aģents.

“Ko es domāju par viņa atgriešanos NBA? Interese no turienes ir katru gadu. Neizslēdzu iespēju, ka, ja Eirolīga pieņems lēmumu vairs nespēlēt, bet NBA turpinās sezonu, Šveds var nokļūt kādā no komandām, kuras pieskaitāmas pie titula pretendentēm,” uzskata Fimičs.

Aizvadītajā sezonā Šveds laukumā gājis 26 Eirolīgas mačos, kuros viņš izcēlies ar vidēji 21,4 punktiem, 2,7 atlēkušajām bumbām un 6,2 piespēlēm. Savukārt 13 VTB līgas spēlēs Šveda kontā caurmērā 22,4 punkti, 3,1 atlēkusī bumba un 9,2 piespēles.

Pirms došanās uz NBA Šveds vairāku gadu garumā pārstāvēja Maskavas CSKA. Krievu basketbolists ir 2008. gada Eirolīgas čempions, divkārtējais VTB līgas čempions, ka arī 2012. gada olimpisko spēļu basketbola turnīra bronzas medaļas ieguvējs. Viņa kontā arī 2011. gada Eiropas basketbola čempionāta bronza.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par