Aģents izdara pakalpojumu Pasečņikam – latvietis vēl dažus mēnešus varēs sevi pierādīt Vašingtonā

Anžejs Pasečņiks, sportazinas.com
Anžejs Pasečņiks (nr. 18) | Foto: Vašingtonas "Wizards"

Nacionālās basketbola asociācijas () klubs Vašingtonas “Wizards” pieņēmis lēmumu paturēt latviešu basketbolistu Anžeju Pasečņiku sastāvā. Tas nozīmē, ka viņa līgums ir garantēts līdz 1. februārim. Līdz šim laikam spēlētājam būs iespēja pierādīt sevi, kā arī garantēti saņemt 350 tūkstošus dolāru. Jāatgādina, ka sezona sāksies 22. decembrī.

Vakar “Yahoo Sports” apskatnieks Kīts Smits rakstīja, ka Pasečņikam uz nākamo sezonu nebija garantēts kontrakts, taču tas par tādu pārtaptu, ja viņu vakardienas laikā neiekļautu neaizsargāto spēlētāju sarakstā. Savukārt, iekļaujot basketbolistu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, viņu varētu paņemt jebkura cita komanda, taču ja tas nenotiktu, spēlētājs kļūtu par brīvo aģentu.

Lēmums bija jāpieņem līdz plkst. 00:00 pēc Vašingtonas laika un sportista aģentam Artūram Kalnītim izdevies panākt, ka latvietis varēs spēlēt “Wizards” vismaz līdz februārim. Smits raksta, ka tas esot visai gudrs lēmums no Pasečņika un viņa pārstāvju puses.

Pasečņikam uz 2020./21. gada sezonu ir daļēji garantēts kontrakts, uz 2021./22. gada sezonu negarantēts, bet pirms 2022./23. gada sezonas “Wizards” var viņam kā ierobežoti brīvajam aģentam piešķirt kvalifikācijas līgumu, liecina algu datubāzes “Spotrac” pieejamā informācija.

Pasečņika situācijā, vienkārši izsakoties, ir tā, ka “Wizards” pirms katras sezonas vērtē, vai viņi vēlas latvieti paturēt sastāvā.

Vašingtonas klubs aizvadītajā sezonā Orlando “burbulī” deva Pasečņikam vien minimālu spēles laiku, kaut gan ierindā nebija virkne pamatsastāva spēlētāju un “Wizards” astoņu spēļu nogrieznī nekas neizšķīrās. Nav zināms, kādēļ latvietis, kurš nebija savainots, netika pie lielāka spēles laika.

Centra pozīcijā “Wizards” rindās tagad ir Tomass Braients un Robins Lopess. Maz ticams, ka Pasečņikam izdosies izkonkurēt kādu no šiem spēlētājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par