Agresorvalstu pārstāvji varēs atgriezties starptautiskās peldēšanas sacensībās

05/09/2023 09:43
Nokopēts
Peldēšana

Krievijas un Baltkrievijas peldētāji varēs atgriezties starptautiskajās sacensībās, pirmdien paziņoja Starptautiskā Peldēšanas federācija (“World Aquatics”).

Vēl jūlijā “World Aquatics” norādīja, ka krievi un baltkrievi sacensībās piedalīties nevarēs, tomēr pirmdienas ziņojumā sacīts, ka “pēc plašām konsultācijām ir pieņemts lēmums par stingru kritēriju kopumu, kas kā neitrāliem sportistiem ļautu atkal startēt pārstāvjiem no Krievijas un Baltkrievijas.”

Noteikumos, ko izstrādājusi neatkarīga darba grupa, ir arī nosacījumi, ka sportisti no Krievijas un Baltkrievijas nedrīkst aktīvi atbalstīt Krievijas iebrukumu Ukrainā, tāpat sacensībās nebūs atļauti abu [Krievijas un Baltkrievijas] valstu karogi un himnas, kā arī tiks veikti stingri antidopinga pasākumi. Katrā disciplīnā starptautiskās sacensībās nevarēs startēt vairāk par vienu atlētu no katras valsts.

“World Aquatics” norāda, ka veikusi aptauju pieaugušo un junioru peldētāju vidū un 67% atbalstījuši krievu un baltkrievu sportistu atgriešanos sacensību apritē neitrālo atlētu statusā. Pēdējā pasaules čempionātā, kas jūlijā notika Japānas pilsētā Fukuokā, krievi un baltkrievi piedalīties nevarēja, tomēr tagad pieņemtais lēmums paver ceļu agresorvalstu pārstāvjiem arī uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.25
4.8
1.46
1.41
4.75
7.5
4.8
3.9
1.68
3.1
3.75
2.15
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām