Aicina ziedot leģendārā šķēpmetēja Lūša rehabilitācijai

Jānis Lūsis, sportazinas.com
Jānis Lūsis | Foto: LETA/E.Trifanova

Leģendārā Latvijas šķēpmetēja Jāņa Lūša dēls Voldemārs aizvadītajā nedēļā sociālajā vietnē “Facebook” izplatījis aicinājumu ziedot naudas līdzekļus viņa tēvam, kurš šobrīd cīnās ar smagu slimību – vēzi.

Publiskajā ierakstā Lūša dēls sīkās detaļās neizplūst, vien atzīmē, ka valsts līdz šim savu atbalstu nav sniegusi, tāpēc palīdzība jāmeklē citur. Pēc ieraksta publicētajos komentāros noprotams, ka leģendārā Lūša ārstēšanās paredzēta kādā no Vācijas klīnikām.

1968.gadā tika kronēts par olimpisko čempionu. 1964.gadā Tokijā viņš izcīnīja olimpisko bronzu, bet jau 1972.gadā Minhenē viņš sakrāja visa kaluma olimpiskās godalgas, jo tika kronēts par vicečempionu.

Karjeras laikā leģendārais šķēpmetējs kļuva par desmitkārtēju Latvijas čempionu, un 12 reizes viņš uzvarēja PSRS čempionātā. Tāpat Lūsis četras reizes izcīnīja zeltu Eiropas čempionātā.

1987.gadā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) Lūsi atzina par visu laiku izcilāko šķēpa metēju pasaulē, bet 2014.gadā viņš tika uzņemts IAAF Slavas zālē par sevišķu ieguldījumu sportā.

Īpašu atzinību Lūsis izpelnījies arī no Latvijas valsts, 1999.gadā kļūstot par Triju zvaigžņu ordeņa komandieri (ordeņa trešā šķira).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par