Aikela aģenti oficiālā paziņojumā apsūdz “Sabres” nepareizā hokejista ārstēšanas metodes izvēlē

31/07/2021 12:21

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres” kapteiņa un vienības lielākās zvaigznes Džeka Aikela pārstāvji Pīters Fišs un Pīters Donatelli nākuši klajā ar paziņojumu, kurā apsūdzējuši klubu par vilcināšanos ar viņu klienta aizmainīšanu, kā arī vērsuši uzmanību uz vienības nepareizo pieejo Aikela mugurkaula kakla daļas trūces ārstēšanā. Šī savainojuma dēļ hokejists martā bija spiests priekšlaicīgi noslēgt sezonu.

Iepriekš kļuva zināms, ka Aikels ir gatavs atstāt “Sabres”. Tajā pašā laikā Bufalo organizācija par savu spīdekli vēlas ļoti augstu cenu – divus NHL spēlētājus, divus talantīgus jaunos hokejistus, kā arī, iespējams, vienu drafta pirmā raunda izvēles iespēju jeb vismaz četrus aktīvus. Pagaidām gan nav skaidrs, kuri klubi ir galvenie favorīti uz “Sabres” zvaigznes iegūšanu, jo daudzus atbaida Bufalo noteiktā cena.

“Process nedarbojas. Kā jau minējām iepriekš, mēs rēķinājāmies ar Aikela aizmainīšanu līdz brīvo aģentu tirgus atvēršanai,” teikts oficiālajā spēlētāja pārstāvju paziņojumā.

“Pēc saskaņotā un noteiktā konservatīvās rehabilitācijas perioda beigām jūnija sākumā “Sabres” medicīnas personāls nolēma, ka Aikelam nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Pēc neatkarīgā neiroķirurga un citu mugurkaula speciālistu ieteikuma nolēmām, ka Džekam visērtākais variants būs [mugurkaula kakla daļas] diska nomaiņas operācija. Sākumā mums radās iespaids, ka “Sabres” tam piekrīt, bet galu galā nekas nenotika,” vīlušies organizācijas darbībās bija Fišs un Donatelli.

“Pārrunu laikā vispār netika ņemts vērā jautājums par Aikela gatavību jaunās sezonas sākumam. Pat ja šī operācija tiks veikta tagad, viņam būs jāgaida ārstu atļauja,” neapmierinātību pauž hokejista pārstāvji. “Kopš jūnija sākuma esam vairākkārt sazinājušies ar “Sabres”, taču tas neko nav devis. Pašreizējā situācija Džekam neļauj spēlēt NHL. Tā tas vienkarši nedarbojas.”

Tāpat tiek ziņots, ka Bufalo kluba pārstāvji piesardzīgi attiekušies pret iepriekš minēto procedūru, kas vēl nav bijusi pārbaudīta uz NHL spēlētājiem. Kluba vadība uzstāja uz atpūtu un terapiju, taču tas prasītu ilgāku rehabilitāciju, ar ko uzbrucēja pārstāvji nebija ar mieru.

Aikela līgums ar “Sabres” ir spēkā līdz 2026. gadam, viņa alga ir desmit miljoni dolāru par sezonu. Sākot no 2022. gada 1. jūlija spēkā stāsies kontraktā ierakstītais “No move clause” punkts, kas nozīmē, ka spēlētāju nedrīkst aizmainīt un nosūtīt fārmklubā bez viņa piekrišanas, tikpat kā nav atļauts atteikties no viņa pakalpojumiem caur atteikumu draftu (waivers), ja pats Aikels tam nepiekritīs. Tas nozīmē, ka pašlaik kārtis ir kluba rokās, jo “Sabres” var piemeklēt sev izdevīgākos variantus. Pēc 2021./2022. gada sezonas gala lēmums būs atkarīgs no paša Aikela, kas varētu apgrūtināt pārrunas ar citiem klubiem.

Aizvadītajā sezonā Aikels savainojuma dēļ piedalījās vien 21 spēlē, kurā viņš sakrāja 18 (2+16) punktus. “Sabres” amerikāni draftēja 2015. gadā ar otro numuru. Aikels allaž bijis komandas līderis, taču sešu gadu laikā tā arī nesasniedza minimālo mērķi, jo Bufalo kopš 2010. gada nespēj kvalificēties izslēgšanas turnīram. Sešu sezonu laikā Aikels 375 pamatturnīra spēlēs guva 139 vārtus un atdeva 216 piespēles, kā arī nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -69.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…