Aikela “hat-trick” neglābj “Sabres” no zaudējuma papildlaikā

16/12/2017 08:45

Nacionālajās hokeja līgas (NHL) klubs Bufalo “Sabres”, kuru pārstāv vienīgais NHL spēlējošais latvietis Zemgus Girgensons, aizvadītajā naktī papildlaikā ar 4:5 (0:0,1:1,3:3,0:1) savā laukumā zaudēja Karolīnas “Hurricanes” hokejistiem.

Girgensons spēli aizvadīja komandas otrajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Kailu Okposo un Raienu O’Railiju, laukumā pavadot 17:02 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar pieciem metieniem pa pretinieku vārtiem, vienu spēka paņēmienu, kā arī divām soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Spēles pirmā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem, taču otrajā trešdaļā spēles rezultātu atklāja “Hurricanes” uzbrucējs Džastins Viljamss, kurš pirmais spēja piekļūt pie Čeda Džonsona atvairītās ripas un raidīt to “Sabres” vārtos. Bufalo gan vajadzēja vien pus minūti, lai izlīdzinātu rezultātu – līdzīgā stilā vārtus gūstot arī Džekam Aikelam.

Trešajā trešdaļā vadību jau otrajā minūtē pārņēma mājinieki, kad ātro pretuzbrukumu realizēja Džeiks Makkeibs. Turpinājumā nepilnu četru minūšu laikā “Hurricanes” hokejisti guva trīs vārtus, panākot 4:2, taču “Sabres” neapstājās – trešdaļas desmitajā minūtē Aikelam vajadzēja tikai desmit sekundes, lai gūtu divus vārtus, nokārtojot sev šajā spēlē karjeras pirmo “hat-trick”. Spēles pamatlaiks beidzās ar rezultātu 4:4.

Papildlaikā teicamu izdevību, nonākot vienatnē pret vārtsargu, neizmantoja Evanders Keins, taču savu izdevību nelaida garām “Hurricanes” hokejisti. Pēc teicamas izspēles ripu vārtu tālajā augšējā stūrī raidīja Karolīnas aizsargs Džeikobs Slavins, sagādājot “Sabres” zaudējumu.

Nākamo spēli „Sabres” aizvadīs naktī uz 20. decembri pret Bostonas „Bruins”.